Bērnu literatūras jaunumi oktobris

              Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

Baiba Jukņeviča. Lugas bērniem un skolēniem

Kultūras biedrība “Harmonija”, 2022

 

Saturs: Skola ; Nekādas kārtības! ; Lācīša dzimšanas diena ; Ugunskurs ; Ziemassvētku pasaka

KATALOGĀ

 

Filips Pulmans. Brīnumnazis. Triloģijas “Tumšās matērijas” 2. daļa 

Zvaigzne ABC, 2022

 

Vilam ir divpadsmit gadi, un viņš tikko ir kādu nogalinājis. Tagad viņam jābēg. Zēns nokļūst citā pasaulē, kuras ielās pārvietojas nāvējoši Rēgi, kas barojas ar dvēselēm, bet augstu debesīs skan tāli eņģeļu spārnu švīksti. Vils sastop sabiedroto – savādu, mežonīgu meiteni, vārdā Lira. Kopā viņiem ir jāatrod noslēpumains, visvarens priekšmets, kuru tik ļoti vēlas iegūt cilvēki no daudzām pasaulēm, ka gatavi tā dēļ pat nogalināt…

KATALOGĀ

 

Bens Bērants. Bambuss ir lēēēns

Latvijas Mediji, 2022

 

Pie finiša līnijas atsteigušies skrējēji gaidot Bambusu… Bet mazajam pandam laiks visbiežāk velkas lēnām, tāpat kā viņš pats. Taču drīz džungļu sacīkstēs notiks kaut kas neticams. Kas? Lēēēni atšķir šo bilžu grāmatu, un uzzināsi.

KATALOGĀ

 

 

Jaukie dzīvnieku stāsti

Story House Egmont, 2022

 

Šajā stāstu krājumā uzzini, kā lācēns Bonis iepazinās ar grāmatām, kā Matirēnu fermā tika izdota pirmā avīze, kopā ar sunīti Kleksi priecājies par viņa jaunajām mājām un pievienojies vēl citiem aizraujošiem piedzīvojumiem!

KATALOGĀ

 

Pelītes Paulas dzīvnieku vārdnīca

Story House Egmont, 2022

 

Šajā jaukajā bilžu vārdnīcā ietverts vairāk nekā 120 lielu un mazu dzīvnieku. Tā ir kā radīta, lai kopā ar bērnu uzspēlētu spēli “Vai pazīsti šo dzīvnieku?”, un drīz vien bērns zinās nosaukt visas attēlotās radības.

KATALOGĀ

BĒRNU FOLKLORA

 

Ukraiņu tautas pasakas. Visādas pasakas

Zvaigzne ABC, 2022

 

Ukraiņiem, tāpat kā citām tautām, ir pasakas par spēkavīriem, kas uzvar pūķus, par gudriniekiem, kas ar asprātību pieveic muļķību, kā arī par meļiem un ļaundariem, kas saņem pelnīto sodu. Un, kad pasaka ir galā, atliek vienīgi piebilst: Arī es tur biju, medus miestiņš tur lija, pār lūpām tecēja, bet mutē netika. Ar nēšiem tur sienu ved, ar sietu ūdeni nes!

KATALOGĀ

BĒRNU LITERATŪRA ANGĻU VALODĀ