Bērnu literatūras jaunumi Septembris

        Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

 

Marks Uve Klings. Diena, kad tētis pārrunāja kutelīgus jautājumus 

Jāņa Rozes apgāds, 2022

 

Mammai un tētim vajadzīga romantiska nedēļas nogale. Tifānijai tāda vēl nekad nav bijusi nepieciešama. Arī Maksim ne. Taču abu māsai Luīzei jau ir 17, un arī viņa ar draugu pošas romantiskā nedēļas nogales pārgājienā. Tādēļ tētis vēlas ar jauniešiem pārrunāt dažus kutelīgus jautājumus. Kāpēc mamma izrādās runīgāka par tēti, kāds tam sakars ar peldošiem spermatozoīdiem un ceļojošām olšūnām un kādēļ kaimiņš Jens bez smieklu lēkmes nekad vairs nevarēs iespraust rozetē kontaktdakšu – par to lasiet visjautrākajā izzinošajā grāmatā, kas redzēta kopš Lielā Sprādziena.

KATALOGĀ

 

Jaye Garnett. Lodziņu grāmata. Krāsas

Story House Egmont, 2022

 

Paver atlokus un apgūsti krāsas šajā rosīgajā pilsētiņā! Bērns būs gatavs pētīt. Grāmatiņa papildina bērniņa vārdu krājumu un attīsta sīko motoriku.

KATALOGĀ

 

Toms Dirgēla. Doms un Toms. Sabojātā autobusa detektīvs

Zvaigzne ABC, 2022

 

Vai atceries Pilsētmiestiņa pilsētas Pilsētnieku skolas atjautīgos detektīvus Domu un Tomu? Viņu piedzīvojumi turpinās! Šoreiz zēni kopā ar skolasbiedriem dodas ekskursijā, turklāt ne uz kādu garlaicīgu muzeju, bet gan uz pasaulē aizraujošāko vietu. Un ne ar šādu tādu lūzni, bet gan jaunākā modeļa skolas autobusu BRUM CHIANG DRAGON 2381! Diemžēl ne visi atbalsta šādu ceļojumu. Kas ir tie noslēpumainie nelieši, kuri visiem spēkiem cenšas izbojāt ekskursiju? Un kāds viņiem no tā labums? Doms un Toms izveido izmeklēšanas komandu ar nosaukumu “Komanda” un ķeras pie jaunās lietas risināšanas.

KATALOGĀ

 

Krista Kukuvasa. Āpsēns Viljams – Naskā Ķepa

Latvijas Mediji, 2022

 

Iepazīsties – āpsēns Vilijs! Viņš mīl sapņot, lasīt grāmatas un plānot lielus piedzīvojumus. Vasaras plāni mainās, kad āpsēna labākajam draugam tiek uzdots pieskatīt jenotu mazuli. Vilijs īsti nevēlas, lai draugiem pievienotos vēl kāds. Kā saglabāt veco draudzību un iegūt jaunus draugus? Un kā radīt neaizmirstamus vasaras piedzīvojumus?

KATALOGĀ

 

Julians Tuvims. Pans Trallalnieks

liels un mazs, 2022

 

Poļu dzeja bērniem pasaulē vislielāko slavu guvusi tieši ar Tuvima meistarīgajiem dzejoļiem, kuros smieklīgas situācijas un notikumi risinās raiti kā multenē. Viņš spēj rakstīt viegli, dziedāt un dejot ar valodu. Mēdz sacīt, ka Tuvims poļu dzejā ievedis pilsētu līdz ar tās iemītniekiem, viņu ikdienu, profesijām un paradumiem, ielās un mājās dzirdamo sarunvalodu un jokiem. Atraktīvā, jautrā Tuvima dzeja būs lielisks pienesums pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu lasīšanas veicināšanā, tā paver plašas iespējas radošai rotaļai ar valodu, sižetu vizualizācijai, dzejoļu iestudēšanai, attīsta bērnu valodas izjūtu.

KATALOGĀ

 

Gabriel Cortina. Kaķītis Muris

Zvaigzne ABC, 2022

 

Jauki ilustrēta bērnu grāmatiņa, kuras galvenā atziņa – cik labi, ka vienmēr var paļauties uz draugiem!

KATALOGĀ

 

Gabriel Cortina. Sunītis Hektors

Zvaigzne ABC, 2022

 

Jauki ilustrēta bērnu grāmatiņa, kuras galvenā atziņa – cik labi, ka vienmēr var paļauties uz draugiem!

KATALOGĀ

 

Rizin. Solu Juno Ori Misija

SIA “ZSC”, 2022

 

Zinātniskā pasaka seko trīs Gaismas būtņu – Solu, Juno, Ori – un viņu draugu gaitām un neparastajiem piedzīvojumiem Piena Ceļa galaktikā. Trīs draudzenes pamet savu mājvietu – tāltālo Visumu, jo tiek nosūtītas slepenā misijā uz planētu Zeme. Pārtapušas cilvēku veidolā, Solu, Juno un Ori sadraudzējas ar zemiešiem, kuri palīdz apgūt izdzīvošanas un uzvedības smalkās nianses uz Zemes, savukārt jaunos draugus atnācējas iepazīstina ar Visuma kārtību un likumiem.

KATALOGĀ