Bērnu literatūras jaunumi septembris

Jaunākie izdevumi bērnu literatūrā

BĒRNU DAIĻLITERATŪRA

Džordžs Orvels. 1984 (grafiskais romāns)

Zvaigzne ABC, 2023

Džordža Orvela “1984″ – viena no 20. gadsimta nozīmīgākajām grāmatām – pirmo reizi pieejama grafiskā romāna formā. Karš ir miers. Brīvība ir verdzība. Nezināšana ir spēks. Londona ir drūma pilsēta Okeānijā – totalitārā valstī, kur tevi vienmēr vēro Lielais brālis un domu policija spēj nolasīt teju vai katru tavu domu. Vinstonam Smitam draud nāvīgas briesmas tādēļ vien, ka viņa atmiņa joprojām darbojas. Iesaistījies aizliegtā mīlas dēkā, Vinstons rod sevī drosmi pievienoties slepenai revolucionāru organizācijai, sauktai par Brālību, kuras vienīgais mērķis ir pilnībā iznīcināt Partiju. Kopā ar savu mīļoto, Džūliju, viņš riskē ar dzīvību izmisīgā cīņā pret visaptverošo varu. Pateicoties mākslinieka Fido Nesti izteiksmīgajam, spilgtajam stilam, šī vīzija par Džordža Orvela meistarīgi savērpto distopiju dod iespēju romāna cienītājiem to uzlūkot jaunā gaismā, kā arī garantē saistošu iepazīšanos tiem jauniešiem un pieaugušajiem, kuri vēl nav izlasījuši ikonisko stāstu, kas ir tik ļoti aktuāls arī mūsdienās.

Ilmars Tomusks. Izmeklētāji no 3. A

Pētergailis, 2023

Tīnas un Mada, bērnu, kas līdzinās viens otram kā ūdens lāses, tētis no tantes saņem mantojumā vecu grāmatu sadzeltējušām lapām. Bērni skolā uzzina, ka tas ir ārkārtīgi vērtīgs izdevums. Grāmatu Mežaparka ģimnāzijas bibliotēkā izstāda apskatei, bet kādā liktenīgā naktī tā tiek nozagta. Policisti nozieguma vietā neatrod ne lietiskos pierādījumus, ne pirkstu nospiedumus. Grāmatas īpašnieki – trešās A klases skolēni Tīna un Madis – kopā ar divpadsmitās klases absolventu Paulu paši uzsāk izmeklēšanu. Tā viņus aizved pat uz citu valsti.

Ieva Samauska. Kas tu būsi, kad izaugsi jeb Ceļojums ar noslēpumu

Zvaigzne ABC, 2023

Vai esi kādreiz lidojis lidmašīnā? Ja esi, tad noteikti pazīsti satraucošo sajūtu, kad lidmašīna paceļas gaisā. Jānītis kopā ar vectēvu dodas savā pirmajā ārzemju ceļojumā – viņi lido uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu. Jānītis nebūtu Jānītis, ja viņam ik uz soļa negadītos pa noslēpumam, un viņu urdīt urda nerimstoša zinātkāre iepazīt dažādas profesijas. Lidostas darbinieki, stjuartes, pat smaržu degustators! Prāga Jānīti un vectēvu sagaida krāsaina, aizraujošiem piedzīvojumiem un, protams, noslēpumiem pilna, bet vislielākais pārsteigums viņus gaida lidmašīnā pirms atceļa uz mājām…

Brita Sabaga, Maite Kellija. Mazā kamenīte Bumbulīte

Zvaigzne ABC, 2023

Krāšņi ilustrēta grāmata ar skaidru vēstījumu: esi pats, tici sev, un tu varēsi visu! Mazajai kamenītei Bumbulītei ir ļoti mazi spārniņi. “Ar saviem sīkajiem spārneļiem tu nekad nevarēsi lidot!” – citi izsmej Bumbulīti. Taču drīz mazā kamenīte uzzina, ka viņai nevajag lielus spārnus, lai lidotu, viņai nepieciešama tikai drosme. Sienāzīte Sisī viņu iedrošina: “Ieklausies sevī, un drīz vien tu sajutīsi, ka drosme slēpjas sirdī. Jo tam ir sava nozīme. Visam ir nozīme. Tu to sajutīsi!”.

BĒRNU LITERATŪRA KRIEVU VALODĀ

Евгений Гаглоев. Ледяной кокон смерти

Росмэн, 2023

Денис Чернокнижец происходит из древнего рода магов, которые владели темной магией. Родители мальчика умерли, его воспитывал дед, который был еще и владельцем лавочки оккультных принадлежностей. Силы Дениса росли и он уже не мог их сдерживать. Поэтому всегда огребал от этого проблем. Но его потенциал заметил странный человек – Мастер Игрушек, и понял, что парень не простой. Начав свое обучение, Денис отправляется на первое дело, попутно вспоминая свою любимую девушку, которая по его вине попала в ужасный переплет, и теперь Чернокнижец готов на все, чтобы ее спасти.

Джина Майер. Сердце льва

Эксмо, 2023

Учебный год в Интернате злых животных начинается с опасного испытания! Новый директор приготовил для учеников сложнейший квест. Если ребята не справятся с ним, то будут исключены из школы! Ноэлю и его друзьям необходимо раскрыть все тайны на пути, но времени слишком мало! К тому же кто-то всерьёз решил помешать мальчику. Таинственный враг делает всё, чтобы Ноэль не прошёл квест. Кто же это? И почему он расставляет свои ловушки?