Bibliotēkas diena dzīvē Gāliņciema bibliotēkā (1.diena)

IMG_9272

No 11. līdz 17. februārim Latvijā trešo reizi norisinās projekts Bibliotēkas diena dzīvē.
Es esmu Iveta. Strādāju Gāliņciema bibliotēkā. Un piedalos projektā “Bibliotēkas diena dzīvē” /Library Day in the Life/. Bibliotēka manā dzīvē ir jau vairākus gadus. Vienmēr esmu zinājusi, ka gribēšu darīt kaut ko, kas saistās ar grāmatām. Viena no manām sapņu profesijām bērnībā bija bibliotekārs. Un sapņi piepildās! Esmu strādājusi Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā, Jelgavas 4.vidusskolas bibliotēkā, Ventspils 3.vidusskolas bibliotēkā un tagad strādāju visbrīnišķīgākajā bibliotēkā – Gāliņciema bibliotēkā! Visjaukākos vārdus varu teikt par ikvienu no nosauktajām bibliotēkām, taču vieta, kurā atrodos tagad, ir MANA vieta. Pēc dažām dienām būs Ēnu diena un ziniet, ko es varu pateikt visiem jauniešiem, kuri pieteikušies „ēnot” bibliotekārus? Tā ir pareizā izvēle! Jo es nezinu nevienu profesiju, kurā vēl var apvienot tik daudzas prasmes un zināšanas kā BIBLIOTEKĀRA profesijā! Jo bibliotekārs var būt viss, kas vien ienāk prātā! Ja vien to vēlas. Ja vien ir „ķēriens”.
Arī savai „ēnai” esmu nolēmusi parādīt bibliotekāra profesijas priekšplānu un aizkulises, un tā kā Ēnu diena šogad iekrīt 13.februārī, tas būs labs temats par ko uzrakstīt “Bibliotēkas diena dzīvē” projekta ietvaros. Vēl šajā nedēļā paredzamas vairākas tikšanās ar skolēniem, jo Gāliņciema bibliotēka arī piedalās konkursā “Radošais pasākums par interneta drošību manā bibliotēkā”. Šī gada tēma – “Cieni sevi un citus internetā!”. Bibliotēkā pieteikušies pastrādāt vairāki skolēni, kuriem skolas projekta nedēļas ietvaros, paredzēts arī brīvprātīgais darbs bibliotēkā. Nedēļa būs interesanta!
Tiem, kas dzīvo tālāk par Ventspils robežām paskaidroju, ka Gāliņciema bibliotēka neatrodas novadā, zem tāda paša nosaukuma, jo meklējot kartē, noteikti tādu vietu novadā atrast nevarēsiet. Bibliotēka atrodas pilsētā, Kuldīgas ielā 110. Gāliņciema bibliotēka ir viena no Ventspils Galvenās bibliotēkas filiālēm. Pavisam pilsētā ir četras bibliotēkas- Galvenā, Augstskolas, Pārventas un Gāliņciema. Galvenajā bibliotēkā ir arī Bērnu bibliotēka. Gāliņciema bibliotēkā strādā viens darbinieks- bibliotēkas vadītājs. Vajadzības gadījumā tas tiek aizvietots ar kādu no Galvenās bibliotēkas darbiniekiem. Tādi gadījumi ir, ja:

• darbinieks saslimst;
  • darbinieks ir atvaļinājumā;
  • darbinieks izdomā kādu citu, attaisnojošu iemeslu.

Projektā “Bibliotēkas diena dzīvē”, kas norisinājās vasarā, Gāliņciema bibliotēka nepiedalījās „b” iemesla dēļ. Taču šajā nedēļā rakstīs par visu, kas liksies svarīgs un interesants, bet tā kā bibliotēkā neinteresantu dienu nav, rakstīs par visu!
Mana darba diena aptuveni izskatās šādi:

1. rīta cēliens, kurā līdz plkst. 11:00 jāpaspēj izdarīt visu, ko nevar izdarīt laikā no plkst.11:00 – 18:00, kad jābūt bibliotēkā uz vietas;
  2. darba laiks jau no minētajiem plkst.11:00 – 18:00, kad jāpaspēj izdarīt visu, ko vajag izdarīt darba laikā;
  3. vakara cēliens, kad jāpadara tas, ko nav sanācis izdarīt rīta cēlienā vai darba laikā.

Visam pa starpu, aktīvi tiek veidots un uzturēts Gāliņciema bibliotēkas blogs. Tā arī būs vieta kur šajā nedēļā, projekta “Bibliotēkas diena dzīvē” laikā (par ko,protams, paldies LBB jaunajiem speciālistiem) mēs varēsim tikties. Blogā ieskatīties var ne tikai projekta laikā, bet arī tad, kad vienkārši gribas uzzināt par to, kas notiek Gāliņciema bibliotēkā.
Pačivināsim arī Twitterā un padraudzēsimies Draugos.lv.

Čau!

Komentēšana slēgta.