Bibliotēku nedēļā – par industriālo mantojumu

VB_VZKK_67

Iesākot Latvijas Bibliotēku nedēļu, Ventspils bibliotēka piedāvā iespēju ikvienam interesentam uzzināt vairāk par kolekciju “Latvijas industriālais mantojums”.

Otrdien, 19.aprīlī, plkst.10.00 ainām uz informatīvu pasākumu par Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno digitālo kolekciju “Latvijas industriālais mantojums”, kas aptver nozīmīgākos rūpniecības uzņēmumus Latvijas teritorijā no 19.gadsimta sākuma līdz 1991.gadam. Ventspils bibliotēka, piedaloties kolekcijas veidošanā, apzināja un digitalizēja 70 fotogrāfijas, kurās redzamas Ventspils zivju konservu kombināta ēkas, strādnieki un ražošanas process kombināta cehos dažādos uzņēmuma vēstures posmos. Šī kolekcijas daļa skatāma arī Ventspils bibliotēkas tīmekļa vietnē sadaļā “Novadpētniecība”. Savukārt Ugāles bibliotēka veidoja  kolekciju par drenu cauruļu rūpnīca “Usma”.

Kolekcijā https://industria.lndb.lv/ plaši pārstāvēti alus, cukura, rūpniecības ražošanas uzņēmumi, arī velosipēdu fabrika “’Ērenpreis” un pat sērkociņu fabrikas.

Pasākums tiks translēts tiešraidē lapā Facebook.com/VentspilsBiblioteka.

Aicinām Ventspils bibliotēkas tīmekļa vietnē un sociālajos tīklos sekot līdzi informācijai par citiem Bibliotēku nedēļas pasākumiem, kas norisināsies līdz pat 29.aprīlim!

Latvijas Bibliotekāru biedrība par 2022. gada Latvijas bibliotēku nedēļas un Latvijas bibliotēku festivāla 2022. gada tēmu izsludinājusi moto “Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!”. Bibliotēku nedēļa norisināsies no 18. līdz 24. aprīlim, bet Latvijas Bibliotēku festivāls – 27. un 28. aprīlī.

Tradicionāli Bibliotēku nedēļu atzīmē aprīlī, jo 1996.gadā UNESCO 23.aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu.

Foto: Zivju pieņemšana no zvejas kuģiem Ventspils zivju konservu kombinātam, [19--] Foto iesūtījis Aleksandrs Bobrovs / “Ventspils Photo Story”.

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītājs