Bibliotēku nedēļas pasākumi Ventspilī

Front_of_Building_3

No 22.-27.aprīlim Ventspils bibliotēkās norisināsies Latvijas Bibliotēku nedēļas pasākumi. Šogad Bibliotēku nedēļas moto ir “Informēts un vesels”.

Šajā nedēļā bibliotēkas īpaši uzrunā iedzīvotājus, aicinot apmeklēt kādu no Ventspils bibliotēkas struktūrvienībām, lai tie, kas vēl nav izjutuši bibliotēku īpašo auru un gaisotni, pamanītu, ka bibliotēka šodien- tā ir  sakopta un mājīga publiska telpa, uz kuru varam ne vien atnākt apmainīt grāmatas, palasīt avīzi un žurnālu vai pasēdēt internetā, bet vienkārši pavadīt brīvo laiku, tikties ar draugiem vai pabūt vienatnē, noklausīties lekciju vai piedalīties seminārā, paklausīties koncertu, apskatīt izstādi.

Līdzās visdažādākajām aktivitātēm, radošām darbnīcām un izstādēm, koncertiem visās Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās no 22.- 26.aprīlim norisināsies „Parādnieku akcija”. Tā ir iespēja aizmāršīgajiem lasītājiem, nemaksājot kavējuma naudu, atdot bibliotēkas materiālus, kuriem no kavēts nodošanas termiņš.

Lai uzzinātu apmeklētāju vērtējumu par Ventspils bibliotēkas darbu, Bibliotēku nedēļas laikā tiks uzsākta ikgadējā lasītāju aptauja, kas norisināsies līdz 31.maijam. Aptaujas anketas pieejamas katrā bibliotēkā. Šogad aptaujā varēs piedalīties arī elektroniski, izpildot aptaujas anketu bibliotēkas mājaslapā vai bibliotēkas sociālajos medijos.

25.aprīlī jau trešo reizi Galvenajā bibliotēkā norisināsies “Vakara stunda bibliotēkā”, kad bibliotēka, piedāvājot īpašus pasākumus, saviem apmeklētājiem būs atvērta līdz plkst.22. Šajā dienā sveiksim arī visu Ventspils bibliotēku pašus čaklākos un uzticīgākos lasītājus.

Tradicionāli Bibliotēku nedēļu atzīmē aprīlī, jo 1996.gadā UNESCO 23. aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu. Saskaņā ar kataloniešu leģendu Svētais Juris, cīnīdamies ar tumsonības un māņticības pūķi, izglāba princesi. Vietā, kur ievainotā pūķa asinis skārušas zemi, uzplaukusi sārta roze. Tāpēc arī radusies tradīcija Svētā Jura dienā dāvināt rozes un grāmatas, bet Bibliotēku nedēļā – nākt uz bibliotēku.

Detalizēta bibliotēku nedēļas pasākumu programma skatāma šeit

 

Informācija:
Astra Pumpura
Ventspils bibliotēkas direktore
astra.pumpura@ventspils.lv
Tālr. 63623598

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.