Četri dažādi mākslinieki aicina uz izstādi Pārventas bibliotēkā

Cetri_dazadi_FB_ar_atkl-res

Piektdien, 5. janvārī, plkst. 17.00 Pārventas bibiotēkā atklās glezniecības izstādi “Četri dažādi”, kurā piedalīsies mākslinieki Gunta Kalsere, Marfa, Inga Insberga un :ainārs:pastors:, aicinot ieskatīties savos gleznotajos redzējumos un izbaudīt to dažādību.

Četri dažādi. Daudzām lietām, lai kaut kas realizētos, būtu noderīgs un pastāvēt spējīgs, ir nepieciešams četrinieks. Ratiem – četri riteņi, galdam – četras kājas, gadam – četri gadalaiki. Jauna gada sākumā četri dažādi mākslinieki aicina uz izstādi, kas piedāvā ieskatu katra gleznotāja pasaulē un ļauj nojaust viņa domu virzību, mīļāko krāsu gammu, rakstura iezīmju attēlošanos otas vilcienos.

Gunta Kalsere dzimusi Krustpilī, bet Ventspils māksliniecei ir bijusi mājvieta agrāk un ir arī tagad. Kā mājas izjūt arī Talsus, kur Gunta jau no pašiem pirmsākumiem aktīvi darbojas Talsu Krūmu mākslas biedrībā. Kopā ar grupu izstādījusies Zviedrijā, Dānijā, Holandē, Beļģijā, Baltkrievijā, Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Turcijā. Māksliniece izstāda aizraujošas personālizstādes, kas ļauj domās ceļot. Daudzi no darbiem tapuši plenērā, iedvesmojoties no apkārtējās vides, ko redz ikdienā un ceļojumos. Guntas darbi ir ekspresionistiski, nebaidoties no spēcīgiem krāsu salikumiem un bieziem triepieniem. Mīl gleznot ainavas, abstrakcijas, figurālas kompozīcijas.

Marfa (Maruta Eistere) pašreiz dzīvo Ventspilī, bet nāk no Liepājas. Marfa sākotnēji vairāk pievērsās grafiskiem zīmējumiem, tagad vairāk glezno ainavas. Vairākkārt bijusi starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra dalībniece Liepājā, savukārt Ventspilī 2021. gadā piedalījusies Ventspils muzeja organizētajā glezniecības plenērā. Mākslinieces darbus var pamanīt dažādās mākslinieku kopizstādēs. Gleznas veido kolorīti izturētas, interesē gaismu un ēnu attiecības. Ir bijušas arī personālizstādes. Marfa ir ilustrējusi krāsojamās grāmatas bērniem un veidojusi scenogrāfiju leļļu teātrim.

Inga Insberga absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu vides mākslā. Studiju gados piedalījusies gan mākslas, gan dizaina izstādēs un konkursos Latvijā un ārzemēs. Šobrīd aktīvi pievērsusies glezniecībai. Pirmā personālizstāde “WONDERWORLD” bija skatāma 2020. gadā teātra namā “Jūras vārti”. Darbiem raksturīga krāsu tīrība un formu precizitāte, tajos apvienotas reālisma un poparta iezīmes. Pašlaik strādā Ventspils Mākslas skolā un darbojas biedrībā “Windau Art Studio”.

:ainārs:pastors: zīmēt un gleznot prasmes pamatus apguvis pie vairākiem šī amata pratējiem. Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā zināšanas papildinājis, mācoties dekoratīvās tēlniecības nodaļā. Gleznās mēdz eksperimentēt – no reālistiski izgleznotām ainavām līdz abstrakcijai.

Izstāde Pārventas bibliotēkā būs apskatāma līdz 5. februārim. Ieeja – bez maksas.

Vairāk informācijas:
Solvita Štekerhofa