Cimdiņa bērni apmeklē Galvenās bibliotēkas mācību centru

MAJAS LAPAI CIMDIŅŠ

Pēc ilgāka pārtraukuma klātienes nodarbības Ventspils Galvenajā bibliotēkā mācību centrā ir atsākuši atbalsta centra ģimenēm un bērniem ar īpašajām vajadzībām “Cimdiņš” jaunieši.

Sadarbība Ventspils bibliotēkai ar atbalsta centru ģimenēm un bērniem ar īpašajām vajadzībām “Cimdiņš” notiek jau vairāku gadu garumā. Nodarbības bibliotēkas mācību centrā Cimdiņa jaunieši apmeklē reizi nedēļā. Pandēmijas laikā tās tika pārtrauktas, bet no marta tās atkal  ir atsākušās. Nodarbības ir radošas un daudzpusīgas,  kā mācību stundas, kuru ilgums ir no 40 līdz 60 minūtēm.

Aktivitātes tiek pielāgotas atbilstoši tematikai un bērnu īpašajām vajadzībām ar mērķi vingrināt jauniešu smalko motoriku un arī citas prasmes. Piemēram, šodien Cimdiņa bērni skatījās izglītojošu video par zemūdens pasaules valstību. Savukārt pagājušajā rudenī jauniešiem sadaloties divās grupās tika veidoti ezīši.

Nodarbības bibliotēkas mācību centrā tiek rīkotas, lai arī bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām integrētu sabiedrībā. Jau nākamā nodarbība Cimdiņa bērniem tiek plānota 16. martā plkst. 10:00.

Informāciju sagatavoja:
Zane Rutule
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste