DAIĻLITERATŪRAS JAUNUMI JŪLIJS

ORIĢINĀLLITERATŪRA

Vija Beinerte. Mans konservatīvais kompass

Salterra, 2023

“Ja es ko redzu un saprotu un spēju noformulēt tā, lai kopsakari atklātos arī citiem, vismaz tiem, kam par to ir kāda interese, es to daru. Jo atzīt patiesību nozīmē to piepildīt rīcībā. Bet runāt, kad sirdsapziņa neļauj klusēt, – tā arī ir rīcība. Korumpēti politiķi, kas apkalpo projektus, nevis kalpo sabiedrībai, mediji, kas apkalpo politiķus, nevis kalpo patiesībai, cieši un prasmīgi saausti korporatīvie tīkli, sociālā taisnīguma prasību aizsegā briedināts terorisms; nedrošība, bailes, haoss un naids, kas vispirms tiek iesēts prātos, lai pēc tam sazeltu rīcībā; un pāri visam – karš Eiropā. Tās ir šā laika zīmes. Kur smelt prieku un iedvesmu? Kā iegūt iekšēju mieru?” Vijas Beinertes rakstu krājumā “Mans konservatīvais kompass” ir apkopotas pēdējo trīs gadu svarīgākās publikācijas, kā arī vēl nepublicētas esejas. Grāmata tiem, kas negrib ļauties pūļa neprātam.

Lauren Lynx. Vienīgi tu

[Laura Lūsēna], 2023

Elizabetei bija septiņpadsmit, kad piepildījās viņas vēlēšanās – zaudēt nevainību ar vīrieti, kuram pieder viņas sirds. Ja vien šis vīrietis nebūtu viņas brāļa labākais draugs. Ja vien viņus ar Hanteru nešķirtu desmit gadu starpība. Ja vien nākamajā dienā viņš nebūtu aizlaidies pāri visai Amerikai, nepasakot ardievas. Tagad Lizas sirdī ir palikušas tikai atmiņas un vilšanās par sapni, kam nebija lemts piepildīties. Vai ir iespējams aizmirst? Izdzēst? Nemīlēt?

KATALOGĀ

Māris Bērziņš. Pastāsti par dziesmusvētkiem: veltījums dziesmu svētku 150. gadskārtai Rakstniecības un mūzikas muzejs, 2023

Rakstnieks Māris Bērziņš izpētījis un no Rakstniecības un mūzikas muzeja saglabātajiem dziesmusvētku neformālās vēstures krājumiem radījis 21 pastāstu, katrā no tiem asprātīgi iedzīvinot vitālo, attapīgo, romantisko, dedzīgo, radošo un ar dziesmu svētkiem apsēsto latvieti.

Zilās jūras pludmale

Ventspils Izglītības pārvalde, 2023

Grāmatā izmantoti Ventspils valstspilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu un Ventspils Jaunrades nama audzēkņu konkursā “Zilās jūras pludmale…” iesniegtie darbi – dzeja, proza, vizuālās mākslas darbi un muzikālās kompozīcijas.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Ežēns Jonesko. Piezīmes par un pret Omnia mea, 2023

“Piezīmes par un pret” ir Ežēna Jonesko darbs, kurā apkopoti dažādi teksti, kas reaģē uz laikabiedru kritiku un atspoguļo viņa dramatiskās mākslas principus.

Olli Jalonens. Debesu lode Valodu māja, 2023

Romāna pamatā ir stāsts par mazu zēnu Angu no Svētās Helēnas salas. 1677. gadā, kad Angum ir pieci gadi, salā ierodas astronoms Edmonds Halejs un izvēlas viņu par savu palīgu. Pēc Haleja aizbraukšanas gādību par Angu uzņemas vietējais mācītājs. Dažādu notikumu rezultātā Angus ir spiests bēgt no Svētās Helēnas salas, lai atrastu Haleju un lūgtu viņam palīdzību.

Kristīna Doda. Pūķa sirds Kontinents, 2023

Zoja Fēniksa vēlas pāršķirt jaunu lappusi savā dzīvē: pēc laulības šķiršanas viņa ir pārvākusies uz omulīgo pilsētiņu Gotiku un nodevusies sirds aicinājumam – ziedu audzēšanai. Tomēr gaidītais miers nav ilgs. Vispirms Zoja saņem noslēpumainu sūtījumu – ar izmeklētiem dārgakmeņiem rotātu pūķa statueti. Pēc tam viņa iekļūst dīvainā satiksmes negadījumā. Izrādās, kāds gribējis Zoju nogalināt. Kurš gan vēlētos izdarīt kaut ko tādu – un kāpēc? Šķetinot šo mīklu, Zojai nāksies pārvērtēt itin visu, ko viņa zina par savu pagātni, tuvākajiem cilvēkiem un… sevi pašu.

KATALOGĀ

Metjū Kostello, Nīls Ričardss. Čeringemas mistērijas. 2. grāmata “Pēdējais vilciens uz londonu” Latvijas Mediji, 2023

Miermīlīgo Čeringemas pilsētiņu satricina vēsts, ka miris atrasts visu iemīļotais sirmgalvis Oto Brendls. Lai gan vecais vīrs visticamāk piedzīvojis sirdslēkmi, bijušajam Ņujorkas izmeklētājam Džekam rodas aizdomas, ka Oto nav vis bijis tāds lāga vīrs, par kādu viņu uzskatījuši apkaimes iedzīvotāji, un ar viņa dzīvi un aiziešanu saistās kas mīklains. Drīz vien Džeks kopā ar uzticamo draudzeni Sāru ir uz pēdām jaunu noslēpumu atklāšanai… Britu detektīvseriālu cienītāji novērtēs šo grāmatu – tajā netrūkst nedz nervus kutinošas spriedzes, ne izsmalcināta angļu miera!