Daiļliteratūras jaunumi. Maijs I

ORIĢINĀLLITERATŪRA 

 

Aina Pāvulīte. Kā dzeņa vēders. Aina un Katrīna. Stāsti. Ironeskas

Jumava, 2022

Aina Pāvulīte (Aina) lielāko daļu sava aktīvā pensijas pelnīšanas laika bijusi žurnāliste, rakstījusi arī dzeju un prozu. Katrīnas vārdu (Katrīna Bozis) viņa aizņēmās no vecmāmiņas, nīcenieces. Katrīna rakstīja humoreskas humora un satīras žurnālam “Dadzis”. Nu viņas abas — vienos vākos.

KATALOGĀ

 

 

Andžils Remess. Kur dvēsele cēlās spārnos. Bohēma Liepājas krogos 

Latvijas Mediji, 2022

Maltīšu un dzērienu piedāvātavas allaž bijušas aicinošas. Ne tikai ieturēties, bet arīdzan mundrināties. Andžils Remess, būdams radošs praktiķis Liepājas cienātavās un ”Vāgūzī”, aino gan pētniecisku atskatu gan tēlaini uzbur līdzgaitās piedzīvoto. Vēstījums ir autora aicinājums lasītājiem saskandināt un pabūt kopā brīvestīgākās izpausmēs.

KATALOGĀ

 

 

 DZEJA 

 

Rūta Mežavilka. Tālāk. Dzeja 2010-2022 

Neputns, 2022

Dzejoļu krājums apkopo no 2010. līdz 2021. gadā rakstītos dzejoļus. R. Mežavilkas dzejai raksturīgs trāpīgs ikdienas dzīves vērojums un urbānās vides tēlojums, mūsdienu sievietes portretējums. Šajā krājumā autore pievēršas mūžīgajām tēmām – laika ritumam, cilvēka mūža pārvērtībām un dabas norišu vērojumam.

KATALOGĀ

 

 

 

 

 AFORISMI 

 

Gidons Krēmers. (ne)Spārnotas domas

SIA “Aminori”, 2022

 

Autors pats šo darbu sauc par “piezīmēm uz lappušu malām”. Grāmata ir emocionāla laikmeta liecība un atklāj līdz šim nezināmas Gidona Krēmera rakstura šķautnes un oriģinālo skatījumu uz dzīvi. Par ko izcilais mūziķis domāja pandēmijas apstādinātajā laikā, kad mēģinājumi, koncerti un turnejas kļuva neiespējami?

KATALOGĀ

 

 TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA 

 

Delfīne de Vigāna. Bērni ir karaļi

Jāņa Rozes apgāds, 2022

Skolas gados Melānija Klo ir pārņemta ar realitātes šovu solīto spozmi un slavu, taču pašas mēģinājumi ielauzties šajā žilbinošajā pasaulē nevainagojas panākumiem. Paiet vairāki gadi, Melānijai šķietami ir viss, ko viņa ir vēlējusies – vīrs, divi piemīlīgi bērni un krāšņa dzīve Parīzes piepilsētā, ko nodrošina pašas izlolotais YouTube kanāls. Taču tajā nemitīgi rādītā idille sabrūk, kad tiek pastrādāts noziegums, kura motivāciju cenšas atšķetināt valsts prasmīgākie izmeklētāji, arī talantīgā dokumentētāja Klāra. Atklājas sen glabāti noslēpumi, pāridarījumi un aizvainojumi.

KATALOGĀ

 

Elizabete Bakena. Otrā sieva

Kontinents, 2022

Mintija, reiz mīļākā precētam vīrietim, nu ir kļuvusi par viņa sievu. Tomēr sapņa piepildījums ir izrādījies rūgtāks, nekā gaidīts: laulības dzīves rutīna, vīra naidīgi noskaņotā ģimene un mūžīgais otrās sievas statuss Mintijai liek justies kā sliktākajai sevis versijai. Turklāt pirmā sieva nekur nav pazudusi… Vai tā ir cena par ļaušanos aizliegtām attiecībām? Un ko tagad iesākt?

KATALOGĀ

 

Andrea Facioli. Kalnu klusums

Latvijas Mediji, 2022

Šveice, Lugāno ezera piekraste – klusi kalnu ciemi un ziedos grimstošas pilsētas, vietas, “kur nekas tāds nenotiek”. Arī pusaudze Natālija bauda vasaras brīvlaiku, satiekas ar draudzenēm un apdomā, kurā augstskolā studēs, taču pēc tēva nāves pār viņas pasauli nogrūst baisu atklāsmju lavīna. Natālija vairs neko nesaprot, vārdi zaudē jēgu, viņa nespēj runāt…

KATALOGĀ

 

Sāra Larka. Vinteru mājas noslēpums 

Zvaigzne ABC, 2022

Vīne. Mūsdienas. Kad gaismā nāk ilgi glabāts noslēpums, sabrūk Elinoras ierastā pasaule. Kā noskaidrojas, Elinoru un viņas māti ar pārējo ģimeni nemaz nesaista asinsradniecība. Lai atrastu savas īstās ģimenes saknes, Elinora dodas uz Dalmāciju un Jaunzēlandi un uzzina trīs dzīvesstāstus, kas ir nesaraujami saistīti. Ceļojums izjauc Elinoras dzīves iepriekšējo kārtību un ir apdraudēta arī viņas laulība. Vai viņai tomēr izdosies atgūt drošību un laimi?

KATALOGĀ

 DAIĻLITERATŪRA ANGĻU VALODĀ 

 

Valeria Luiselli. Lost Children Archive

HarperCollins Publishers, 2020

A family in New York packs the car and sets out on a road trip. This will be the last  journey they ever take together. In Central America and Mexico, thousands of children are on a journey of their own, travelling north to the US border. Not all of them will make it there.

KATALOGĀ

 DAIĻLITERATŪRA SOMU VALODĀ