DAIĻLITERATŪRAS JAUNUMI MARTS II

     Jaunākie izdevumi daiļliteratūrā

ORIĢINĀLLITERATŪRA

 

Dzintra Žuravska. Likteņa krustpunktos

Sol Vita, 2023

 

Likteņa krustojumi nav ne apejami, ne malā nobīdāmi. Tos mēs veidojam paši ar savu izvēli dzīvē. Tie ir jāpieņem un jāpārdzīvo tikai pašam. Romānā abām kaimiņu meitenēm, kuru likteņi laika gaitā krustojas, šķērsojas un turpinās līdzi. Prieki un bēdas ir neizbēgamas.

KATALOGĀ

 

 

Vairis Ozols. Pazudusī meita

Zvaigzne ABC, 2023

 

Jau vairākas dienas ir pazudusi sešpadsmitgadīgā Ilze, un, kur viņu meklēt, nevienam nav ne jausmas. Kad izmisušie vecāki vēršas policijā, lietu uztic jaunajam izmeklētājam Aivaram, kurš turklāt kļuvis par īrnieku pazudušās meitenes ģimenes mājā. Pēdas ved gan uz pamesto fermas ūdenstorni, gan uz nomaļajām kāda bijušā Ilzes skolasbiedra mājām, gan uz tuvīno mežu un purvu. Taču izmeklēšanas gaitā Aivaram arvien vairāk šķiet, ka kaut kas nav kārtībā pašā Ilzes ģimenē.

KATALOGĀ

 

Osvalds Petkus. Jūrnieka sapnis

LiePA, 2022

 

Okeāns, jūra, kuģis, cilvēks – kurš ir visspēcīgākais? Okeāns un jūra – jūs esat kā lielais brālis ar mazo māsu, jums reizē ir tik daudz kopīga un arī daudz atšķirīga. Reizēm satiekoties, jūs cenšaties pakļaut viens otru. Vai no tā rodas vētras, dabas stihijas, kas savā ceļā gatavas izpostīt visu? Vai esat cilvēkiem kā barotājs/barotāja, aizstāvis/aizstāve? Cilvēks, lai jūs izmantotu, radīja kuģi. Kas ir šis unikālais tehnikas veidojums? Vai cilvēka patvērums bangojošā jūrā? Vai kaprīza būtne, kas negrib pakļauties ierastajai lietu kartībai? Bet visam jābūt harmonijā. Pēc radītāja likumiem. Vai to spēsim sasniegt?

KATALOGĀ

 

Guntis Kalnietis. Psihonauti. Parapsiholoģisks piedzīvojumu romāns

Ezerrozes grāmatas, 2023

 

Šajā romānā, kas ir viena gada notikumu hronika, fantāzijas nav daudz. Tajā laikā es strādāju kādā no Latvijas augstskolām, kurā mācījās topošie psihologi, un pazinu dažus šo neparasto piedzīvojumu dalībniekus. Cik varēju, esmu restaurējis notikušo pēc savām atmiņām un man stāstītā. Lai varētu iegūt pilnīgāku ainu, reizēm nācās pielietot ne tikai šos ierastos un “normālos”, bet arī “paranormālos” informācijas iegūšanas līdzekļus vai izmantot analoģijas – ja jau parapsiholoģiskie fenomeni eksistē un ir pierādīti daudzās pasaules laboratorijās un pētniecības centros, tad ar tādām parādībām būs saskārušies arī mūsu psihonauti.

KATALOGĀ

 

Dace Judina. Sešas pēdas

Latvijas Mediji, 2023

 

Saņēmusi negaidītu uzaicinājumu piedalīties kinoindustrijas labdarības ballē un piedāvājumu – izpētīt kādu savādu teksta fragmentu un uzrakstīt pēc tā scenāriju, Anna Elizabete nespēj iedomāties, ka tas viņu aizvedīs pie slavenā detektīvromānu rakstnieka Roberta Grosa kapa, bet Basa detektīvaģentūra tiks iesaistīta viņa nāves izmeklēšanā. Mantojuma tīkotāju ir vairāk nekā pietiekami, un visi – aizdomīgi. Tikmēr Mika Kaķīša operu komandai jārisina uzreiz vairāki noziegumi – TV dīvas un viņas vīra slepkavība, vairākas politiskās šantāžas lietas visaugstākajās aprindās un vēl arvien neatrastā ģenerāļa Bozes bēgšanas noslēpums.

 KATALOGĀ

 

Ziedīte Kalna. Es arī tur biju

Ezerrozes grāmatas, 2023

 

Ziedītes Kalnas romānu ”Es arī tur biju” caurvij mīlestība. Mīlestība visās tās izpausmēs. Negaidīta atkalredzēšanās svešā zemē, neticami likteņa pavērsieni, dzīves jēgas meklējumi, cīņa pašam ar sevi un savu vājumu, sāpju ceļš uz Dieva spēka atbalstu…

KATALOGĀ

 

Inga Gaile. Jaukumiņš

Dienas Grāmata, 2023

 

Sarma ir parasta mūsdienu sieviete. Viņai ir zīdāms bērniņš un vēl viens, kas vēl neiet skolā. Viņa vēlas darīt visu un pat neiespējamo, lai saglābtu savu laulību. Viņi ies pie pāru terapeita. Taču vīrs nav noskaņots klausīties kaut kādās muļķībās. Viņš aizskrien, ielec mašīnā un, kaucot bremzēm, aizbrauc. Sarma ir izmisusi, taču kāda iekšēja balss mudina nepadoties.

KATALOGĀ

 

 

Lelde Stumbre. Karalis Līrs un viņa četras meitas

Latvijas Mediji, 2023

 

Lepnais vientuļnieks, finansists Reins Kapkalns izrauts nāvei no rokām, atgriezies no slimnīcas, taču nespēj pat piecelties no gultas. Nespēdams lasīt, viņš spiests caurām dienām klausīties meitu sarunas otrā istabā un pārdomāt savu dzīvi. Visu mūžu viņš vairāk paļāvies uz cipariem, nevis cilvēkiem; trīsreiz precējies un trīsreiz šķīries, īstu kaislību viņš piedzīvojis tikai vienreiz, kad kā košs tauriņš viņa sirdī ielidoja jaunā dziedātāja Iza.

KATALOGĀ

 

Inguna Bauere. Māsa Magda

Zvaigzne ABC, 2023

 

“Sirds viņai dega padarīt latviešu zemi svētlaimīgu”, tā par vācbaltiešu muižnieci Magdalēnu Elizabeti fon Hallarti reiz teicis viņas draugs grāfs fon Cincendorfs. Kas bija šī apbrīnojamā sieviete, kuras sirds dega par latviešiem? Daudziem, iespējams, viņas dāsnais ieguldījums, lai vairotu latviešu garagaismu un pašapziņu, maz zināms. Pēc Ziemeļu kara (1700–1721), kļuvusi par Valmiermuižas pārvaldnieci, Hallarte izveidoja pirmo muižas skolu savu dzimtcilvēku bērniem. Valmieras Jēra kalnā viņa nodibināja skolotāju semināru, kura absolventi sāka strādāt plašajā Vidzemes teritorijā, vienlaikus būdami latviešu apgaismošanas misijas pārstāvji. 

KATALOGĀ