DAIĻLITERATŪRAS JAUNUMI NOVEMBRIS

 Jaunākie izdevumi daiļliteratūrā

ORIĢINĀLLITERATŪRA

 

Kitija Ābele. Meklējot gaismu sevī. Patiess stāsts par dzīvi, slimību, attiecībām un ne tikai…

Sava grāmata, 2022

 

Grāmata ir autores personīgais stāsts par dzīvi, slimību, cerību, spēku un pateicību. Viņa saka: “Pēdējos gados daudzi ir lūguši, lai es dalos ar savu dzīves pieredzi. Par to, kā es spēju atrast spēku dzīvot šajā pasaulē ar slimību, kura manu dzīvi solīja izbeigt. Par bērnību, ko pavadīju slimnīcās, par pieredzi ar nāvi un to, kā man izdevies šodien būt ne tikai dzīvai, bet arī dzīvot savu vislabāko dzīvi, ar pateicību baudot dzīves sniegtās iespējas un piepildot savus sapņus. Šis ir mans personīgais stāsts par to, kā, mainot uztveri par lietām, mainās arī dzīves ceļš, ko ejam. Par to, kā likteni ietekmējam mēs paši un kā mēs katru dienu radām savu realitāti”.

KATALOGĀ

 

Monika Zīle. Tumšā puse

Latvijas Mediji, 2022

 

Pirms 20 gadiem tobrīd vēl pusaudzi Meritu Kronbergu kopā ar māti vietējās skolas direktore ar kaunu padzina no Robežiem. Tagad jaunās sievietes ceļš nejauši ievijies atpakaļ pagātnes īslaicīgajā dzīvesvietā, ne tikai atraujot vaļā šķietami sen aizvilkušās dvēseles rētas, bet arī piedāvājot iespēju tās pilnībā sadziedēt vai arī atriebties agrākajiem pāridarītājiem. Pa kuru ceļu iet, kuru pusi izvēlēties: gaišo vai tumšo?

KATALOGĀ

 

Egīls Skudra. Kad lūzis gumijkoks

Ezerrozes grāmatas, 2022

 

Egīls Skudra ir dzimis 1932. gadā. Represijām pakļauts divas reizes. Pirmo reizi – tādēļ, ka piederēja pie “nepareizās” ģimenes. Otro reizi – tādēļ, ka aizbēga no padomju armijas ar mērķi cīnīties par Latvijas neatkarību. Šī grāmata vēsta par viena cilvēka likteni vēstures griežos, un vienlaikus tā ir arī spilgta liecība par nesamierināšanos ar Latvijas okupāciju: politisko ieslodzījumu, čekas spēlītēm un mēģinājumiem izdzīvot totalitārā iekārtā.

KATALOGĀ

 

Kristīne Ilziņa. Es neliecināšu pret jums

Zvaigzne ABC, 2022

 

Stāstu krājums “Es neliecināšu pret jums” ir kā mozaīkbilde. Tajā savākti un apkopoti stāsti par cilvēkiem, kas piedalās lielos notikumos, paši būdami mazi. Par tiem, kuriem parasti neviens neprasa: ko jūs par to domājat? Tiem, kas vienkārši dzīvo. Pirms Atmodas, tās laikā un arī pašlaik

KATALOGĀ

 

Kaspars Roga. Kroplis

Jumava, 2022

 

Kroplis — pretīgs, slims, neglīts, atbiedējošs! Kaut ko tādu jūs izlasīsiet skaidrojošā sinonīmu vārdnīcā. Bet pastāv arī cits skaidrojums, cita atblāzma šim vārdam… Pirmais, kas mums ieduras smadzenēs rievās ir fiziskais kroplums, kas patiesībā nav tik pretīgs, kā tas otrais — tik nepamanāmais un dvēseli šķebinošais kroplums, ar kuru mēs sastopamies daudz biežāk un slēptāk, kā ar pirmo minēto! Ar prāta kroplumu un tam sekojošo rīcību! Katram stāstam ir sākums un beigas. Katrai rīcībai ir motīvs un sekas. Katrai rīcību sekai ir pretreakcija, kas noved pie jaunas rīcības un sekām un tā bezgalīgi… 

KATALOGĀ

 

Jānis Joņevs. Decembris

Biedrība “Ascendum”, 2022

 

Dokumentāls detektīvromāns, kura pamatā ir absurdu, mistisku slepkavību sērija Rīgā 1997. gada decembrī. Tas, par ko rakstīja asinskārā deviņdesmito prese, ko stāsta nogurušie deviņdesmito izmeklētāji, ko juta cilvēki un kas palicis mūsu pielāgoties spējīgajā atmiņā. Neticamu sižetu virkne, ko es centos apkopot un saprast. Kurš bija slepkava? Kas notika un kā tas bija iespējams? Mana iztēle šeit itin neko nav pievienojusi, notikumi tāpat bija pārāk briesmīgi, un patiesība pārāk nenotverama.

KATALOGĀ

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

 

Adele Pārksa. Nākotnes ēnas

Kontinents, 2022

 

Augstas klases eskorta meitene Dora grasās pamest nodarbi, kuru reiz uzsāka nabadzības radīta izmisuma dēļ. Viņa ir iemīlējusies un drīz precēsies, un beidzot dzīvos normālu dzīvi. Atlicis tikai izpalīdzēt pēdējam klientam – uz vienu nedēļas nogali izlikties par viņa draudzeni. Pavadīt pāris dienu ekskluzīvā Francijas pilī un tad teikt ardievas pagātnei, turklāt ar krietnu naudas žūksni kabatā. Tomēr nekas neizvēršas, kā cerēts. Pilī sastaptie cilvēki šķiet savādi, Dora piepeši sāk aizmirst it kā notikušas sarunas, un pasūtītais taksis tā arī neierodas. Kas īsti šeit notiek, un kādēļ klients vēlējās nolīgt tieši Doru? Vai tiešām kāds ir uzzinājis noslēpumu, kuru viņa glabājusi gadiem ilgi?

KATALOGĀ

 

Džorns Ljērs Horsts. Likteņa cilpa

Jumava, 2022

 

Frenks iet bojā pēc kritiena no sava pagraba kāpnēm. Tā paša pagraba, kurā pie grīdas piestiprināts aizslēgts seifs. Viņa mazmeita Sofija Lunda manto šo namu, taču nevēlas nekādu saistību ar vectēva naudu, turot aizvainojumu un uzskatot viņu atbildīgu par mātes nāvi cietumā. Laines Visitingas žurnālistes instinkti satuvina viņu ar Sofiju, un Laine atrodas viņai blakus brīdī, kad seifs tiek atvērts. Atradums tajā noved pie citas krimināllietas, un inspektors Viljams Visitings tiek iesaistīts slepkavības prāvā, kas galu galā nošķirs nevainīgos no nolādētajiem.

KATALOGĀ

 

Beksija Kamerona. Kulta pēdās. Mana bēgšana no kulta “Dieva bērni” un atgriešanās tajā 

Zvaigzne ABC, 2022

 

Beksija piedzima bēdīgi slavenajā kultā «Dieva bērni», kur Dieva mīlestība izpaudās caur seksu un drīz tika gaidītas Laiku Beigas. Vēl pavisam maza būdama, viņa jau piedzīvoja savu pirmo eksorcismu un kluso režīmu jeb aizliegumu sarunāties vesela gada garumā. Beksijai kultā notiekošais nešķita pieņemams, bet no tā izkļūt, pametot vecākus un vienpadsmit brāļus un māsas, izdevās tikai piecpadsmit gadu vecumā. Divpadsmit gadus vēlāk, pagātnes rēgu vajāta, Beksija devās ceļojumā pāri visai Amerikai, iefiltrējoties reliģisku kultu midzeņos, lai tiktos ar bērniem, kas, tāpat kā viņa, ir dzimuši vecāku un kultu vadoņu izvēlētā pasaulē.

KATALOGĀ