“Digitālā nedēļa 2022” Ventspils bibliotēkā

Digitālā nedēļa 2022 Ventspils bibliotēkā (2)

Latvijā “Digitālā nedēļas 2022” aktivitātes šogad norisināsies Eiropas kampaņas “European ALL DIGITAL Weeks 2022” ietvaros no 14. marta līdz 14. aprīlim. Šajā laikā varēs sekot līdzi un piedalīties arī Eiropas organizētajos tiešsaistes pasākumos. Ventspils bibliotēka piedāvā dažādas Digitālās nedēļas aktivitātes gan klātienē, gan attālināti Ventspils bibliotēkas Facebook lapā un Zoom platformā.

21.03. plkst. 11:00 “Tehnoloģiju rīts senioriem”:

Turpmāk katru pirmdienas rītu seniori varēs apgūt prasmes, kas noderēs ikdienā, piemēram: kā internetā samaksāt rēķinus, kā atrast laboratorijas analīžu rezultātus, kā pierakstīties pie ārsta, rakstīt īsziņas, sazināties ar tuviniekiem lietotnē WhatsApp, kā nomainīt sava telefona zvana signālu u.c. Tehnoloģijas var būt noderīgas arī tad, ja ir kāds hobijs. Nodarbībās varēs uzzināt, kur meklēt ēdienu receptes, kur smelties idejas rokdarbiem, kā nofotografēt savu skaisto dārzu un kā fotogrāfiju nosūtīt citiem. Tiks runāts arī par drošību un par to, kā atpazīt uzticamus un šaubīgus informācijas avotus. Pieteikšanās pa tālruni 2660366. Vietu skaits ierobežots.

22.03. plkst. 14:00 “Portāla www.Latvija.lv iespējas un funkcionalitāte”:

Uzzināsiet, kā lietot portālu Latvija.lv, kas ir oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese saziņai ar valsts iestādēm, varēsiet uzdot jautājumus par portālu www.latvija.lv  Intam Balodim, Valsts reģionālās attīstības aģentūras Elektronisko iepirkumu departamenta Lietotāju atbalsta nodaļas Informācijas tehnoloģiju pakalpojumu vadītājam.

23.03. plkst. 15:00 “Lekcija par kiberdrošību”:

ESET Latvija tehnoloģiju konsultants Kārlis Bergmanis pastāstīs par to, kādi ir galvenie draudi digitālajā vidē, kā tos atpazīt, kādi ir vienkāršākie soļi, lai pasargātu sevi  un nekļūtu par krāpnieku upuri.

24.03. plkst. 14:00 “Izglītības iespējas tiešsaistes mācību platformās”:

NVA Ventspils filiāles Kuldīgas klientu apkalpošanas centra karjeras konsultante Santa Hemminga pastāstīs par pilotprojektu “Nākotnes prasmju iniciatīva”, kā arī par izglītības iespējām dažādās jomās tiešsaistes mācību platformās.

25.03. plkst. 13:00 “Pirmie soļi Canva lietošanā”:

Grafiskā dizaina programmā “Canva” iespējams veidot plakātus, afišas, prezentācijas, materiālus sociālajiem tīkliem un daudz ko citu. Nodarbība būs pirmais ieskats “Canva” platformas plašajā piedāvājumā.

29.03. plkst. 14:00 “NVA pakalpojumi un mājaslapas funkcionalitāte”:

Uzzināsiet par darba meklēšanas iespējām internetā, par darba tirgus īstermiņa prognozēm, par Nodarbinātības Valsts aģentūras mājaslapas plašajām iespējām.  Nodarbību vadīs Santa Hemminga, NVA klientu apkalpošanas centra karjeras konsultante.

5.04. plkst. 14:00 “CV izveide atbilstoši Europass standartam un sagatavošanās darba intervijai”:

NVA klientu apkalpošanas centra karjeras konsultante Santa Hemminga iepazīstinās ar dažādiem CV veidiem tiešsaistē un principiem, kas jāņem vērā, veidojot CV. Uzzināsiet kā sagatavoties darba intervijai, kādi ir interviju veidi.

Pieeja visiem Digitālās nedēļas pasākumiem Zoom platformā:

Saite: https://us06web.zoom.us/j/86184182796

Meeting ID: 861 8418 2796

Digitālās nedēļas ietvaros seniori atbildes uz jautājumiem saistībā ar tehnoloģiju lietošanu var rast arī Gāliņciema bibliotēkā, Augstskolas bibliotēkā un Pārventas bibliotēkā. Atgādinām, ka Ventspils bibliotēkas Mācību centrā var pieteikties uz individuālām konsultācijām klātienē visa gada garumā. Pieteikšanās pa tālruni 26603666.

Informācijai:
Baiba Puzule
Ventspils bibliotēkas
Reģionālā mācību centra vadītājas p.i.
E-pasts: baiba.puzule@ventspils.lv