Digitālo nedēļu Ventspils bibliotēkā apmeklē vairāk nekā 200 interesentu

IMG_5917

No 21. līdz 29. martam Ventspils bibliotēkā norisinājās Digitālā nedēļa 2019, kuras laikā bija iespēja apmeklēt Valsts ieņēmuma dienesta, „Swedbank” un „Citadele” informatīvās lekcijas, aizpildīt deklarācijas, iepazīties ar Latvija.lv pakalpojumiem, uzzināt, kā droši iepirkties internetā un daudz ko citu noderīgu. Kopumā bibliotēkas rīkotos pasākumus apmeklēja vairāk nekā 200 interesentu.

Bezmaksas pasākumos ikvienam bija iespēja uzzināt arī par labo praksi, veidojot sociālos tīklus un drošību e-pastā, savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras informatīvajā seminārā –  par E-mācībām finanšu pratības jomā un par nepieciešamajiem procesiem uzsākot darba meklējumu gaitas (CV veidošana, motivācijas vēstules rakstīšana).

Ventspils bibliotēka viesojās Ventspils Tehnikumā, kur automehāniķu 1. kursa audzēkņiem piedāvāja aizpildīt digitālo prasmju testu, kā arī dažādos informatīvos pasākumos iesaistīja citu Ventspils izglītības iestāžu skolēnus, iepazīstinot viņus ar Ventspils bibliotēkas tīmekļa vietni www.biblioteka.ventspils.lv, bibliotēkas kopkatalogu, 3TD e-grāmatu bibliotēku un datubāzēm letonika.lv, Lursoft laikrakstu bibliotēku jeb news.lv, EBSCO un Britannica.

“Digitālā nedēļa”, kuru organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Latvijā norisinājās jau 10 reizi Eiropas kampaņas „ALL Digital week 2019” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde