Divi Ventspils objekti iekļuvuši skates “Gada labākā būve Latvijā 2022” finālā

VHRS_ 011_0723 (1)_web
Foto: Oskars Jūra

Divi Ventspils objekti – Daudzfunkcionālais pakalpojumu centrs Gāliņciemā un Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Kurzemes Rehabilitācijas centrs – iekļuvuši skates “Gada labākā būve Latvijā” finālā.

Skates fināls norisināsies ceturtdien, 13. jūlijā, Rīgas Celtniecības koledžā klātienē un interneta tiešsaistē, piedāvājot to vērot ikvienam interesentam. Finālā iekļuvušās būves prezentē arhitekti, projektētāji, būvētāji un pasūtītāji, stāstot par objekta tapšanu.

Skati jau 25. reizi rīko Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 22 profesionālajām biedrībām un nozares institūcijām. Otrajā kārtā žūrija vērtēja 60 objektus no visiem Latvijas reģioniem, apmeklējot tos klātienē, finālam izvirzot 35 objektus.

Daudzfunkcionāls pakalpojumu centrs Gāliņciemā

Daudzfunkcionālais pakalpojumu centrs Gāliņciemā nominēts kategorijā “Publiska jaunbūve”. Daudzfunkcionālā pakalpojuma centra būvdarbi tika pabeigti 2022. gada 31. decembrī. Šobrīd turpinās telpu iekārtošanas darbi. Paredzēts, ka centrs savas durvis apmeklētājiem vērs 2023. gada 4. augustā.

Ēkā atradīsies Gāliņciema  bibliotēka, kur līdztekus esošajiem bibliotēkas pakalpojumiem piedāvās iespēju iepazīties ar tradicionālā dzīvesveida un savdabības saglabāšanu tādās jomās kā ventiņu valoda, folklora, latviskā dzīvesziņa, seno arodu prasmes, literatūra un rakstniecība, kultūras un dabas mantojuma saglabāšana, dzimtu vēstures pētniecība, kā arī digitālo prasmju un tehnoloģiju pielietošana. Jaunajās telpās pakalpojumus sniegs arī neredzīgo bibliotēka, kas kopš šīs vasaras darbojas Ventspils bibliotēkas paspārnē.

Rehabilitācijas nodaļas pārbūve

Savukārt Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Kurzemes Rehabilitācijas centra projekts Ventspilī, Pētera ielā 33 skatei nominēts kategorijā “Pārbūve un atjaunošana”. Kurzemes Rehabilitācijas centrs tapis kā divu stāvu piebūve pie esošās Ventspils slimnīcas ēkas. Ēka atrodas priežu ielokā, un tās arhitektoniskie risinājumi pacientiem neliek šo vietu uztvert kā slimnīcu, bet gan kā cilvēkam draudzīgu vidi ar mājīgu atmosfēru. Centrs atklāts pērn 29. septembrī.

Rehabilitācijas centrā ierīkota plaša fizioterapijas zāle ar specializētiem rehabilitācijas trenažieriem, ierīkota virtuālās realitātes telpa un pieejamas robottehnoloģijas, dažādojot atveseļošanās procesu ar spēles elementu palīdzību. Centrā radītas daudzveidīgas hidroterapijas iespējas – ūdens un fizikālās procedūras, sāls istaba, siltumterapija, kā arī izbūvēts Latvijā unikāls baseins ar paceļamo grīdu un caurredzamu stikla sienu, nodrošinot, ka baseina dziļums tiek pielāgots pacientam un vingrojuma specifikai.

Līdz ar centra darbības uzsākšanu pacientiem pieejami vairāk nekā 100 rehabilitācijas pakalpojumi un manipulācijas, kas ir divas reizes vairāk nekā iepriekš.

Ar visu fināla būvju sarakstu pa nominācijām iespējams iepazīties šeit.

Visas skatei “Gada labākā būve Latvijā 2022” pieteiktās būves būs apskatāmas skates gadagrāmatā, kas šogad tiks izdota jau astoto gadu.

Vairāk informācijas:
Kristīne Duļbinska
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. +37127020754
kristine.dulbinska@ventspils.lv