DŽONS VILJAMSS – STOUNERS

04
Nobalso!

4.vieta aprīlī

Džons Viljamss (John Edward Williams, 1922–1994) ir amerikāņu rakstnieks, romānu un dzejas krājumu autors. “Stouners” ir viens no dižajiem un ilgi aizmirstībā palikušajiem romāniem, kurš, pirmo reizi izdots 1965. gadā, dziļi saviļņoja gan rakstniekus, gan lasītājus. Tomēr slavu romāns piedzīvojis tieši pēdējos gados, tas pārtulkots daudzās valodās un guvis panākumus visā pasaulē.

Viljams Stouners, fermera dēls, apņemas studēt lauksaimniecību, taču atklāj sevī kaislību pret literatūru un kļūst par literatūrzinātnieku un par pasniedzēju universitātē. Gadiem ritot, Stouners piedzīvo daudz vilšanos: ieprecēšanās “smalkā” ģimenē atsvešina viņu no vecākiem, karjerai tiek likti šķēršļi, sieva un meita salti novēršas no viņa, un jaunu mīlestību iznīcina skandāla draudi. Arvien vairāk ieiedams sevī, Viljams Stouners iepazīst stoisku klusēšanu un sastopas ar dziļu vientulību.

“Stouners” ir romāns par personības tapšanu, par laulību, universitāti un sabiedrību, par dzīves grūtumiem, bet visvairāk – par mīlestību. Par mīlestību pret literatūru. Un par vīrieša un sievietes mīlestību. Tas ir romāns par to, ko nozīmē būt cilvēkam.

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.