E-prasmju nedēļa 2017 Ventspils bibliotēkā

e-prasmes

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2017. gadā no 27. marta līdz 2. aprīlim jau astoto reizi organizē Eiropas E-prasmju nedēļu Latvijā.

Šajā nedēļā valstī notiek dažādas aktivitātes, kuru mērķis ir attīstīt e-prasmes, paplašināt e- pakalpojumu izmantošanu, kā arī  motivēt jauniešus izvēlēties ar  IKT un digitālām tehnoloģijām saistītu darbu

2017. gada E-prasmju nedēļa paredz šādas galvenās tēmas:

• Kiberdrošība: kā droši izmantot internetu un digitālos rīkus, pasargāt savu digitālo identitāti un datus
  • E-Pakalpojumi: aicinām iepazīt un apgūt jaunākos e-pakalpojumus, tai skaitā mobilos risinājumus
  • E-prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai

Ventspils bibliotēkā no 27.marta līdz 31.martam norisināsies pasākumi, kurus aicinām apmeklēt ikvienu interesentu.

Seniori varēs papildināt prasmes kā izmantot ikdienā ērti lietojamos un noderīgos internetbanku pakalpojumus.

3.klašu skolu audzēkņi varēs piedalīties E-prasmju nedēļas konkursā ‘’Drošs internets!’’

Vēl skolēni varēs pilnveidot prasmes interaktīvu video un mācību prezentāciju veidošanā un sērfot internetā atklājot datubāzu noslēpumus! Kā arī Mākslas skolas audzēkņiem tiks piedāvāts apgūt 3D prototipu izveides pamatus.

Sākumskolas skolēni apmeklējot pasākumu ‘’Čatiņš, netiņš, internetiņš’’ tiks tuvāk iepazīstināti ar interneta vidi un tā iespējām.

Savukārt jebkuram interesentam un it īpaši administratīvajam darba spēkam tiks piedāvāti semināri un apmācības par e-pakalpojumiem, vietnē Latvija.lv – ‘’Iesniegums iestādei’’ un ‘’Nekustamā īpašuma nodokļa apmaksa’’, kā arī demonstrēs kā rīkoties ar e-pakalpojumiem. IT drošības speciālists pastāstīs par drošību internetā.

Vēl privātpersonas varēs izmantot gada ienākuma deklarāciju aizpildīšanas pakalpojumu, kā arī saņems palīdzību un konsultācijas deklarācijas aizpildīšanai, izmantojot elektronisko deklarēšanas sistēmu.

Bibliotekāriem tiks sniegta apmācība interaktīvu prezentāciju video izveidei, izmantojot powtoon.com

Saimniecisko darbu veicēji varēs apmeklēt semināru par jaunumiem nodokļu normatīvajos aktos un gada ienākumu deklarācijas iesniegšanā par 2016.gadu.

Medicīnas nozarē strādājošajiem būs iespēja Ziemeļkurzemes Reģionālajā slimnīcā apgūt E-resursus medicīnai, informācijas meklēšanu un izguvi.

Pasākumu un nodarbību saraksts:

27.marts – Digitālās drošības diena

10:00

E-prasmju nedēļa Erudīcijas konkurss “Drošs internetā!” (izmantojot QR kodus un planšetdatorus)

Swedbank internetbankas apmācības

11:00

Drošība internetā- ko es par to zinu? – informatīva nodarbība sākumskolas skolēniem

Bērnu bibliotēka

I.Ozola

16:00-18:00

Gada ienākumu deklarāciju aizpildīšana privātpersonām. Palīdzība un konsultācijas deklarāciju aizpildīšanai, izmantojot elektronisko deklarēšanās sistēmu.

Tiešraide Ventspils Galvenajā bibliotēkā, 11:30-13:30

E-prasmju nedēļas 2017 atklāšanas pasākums – augsta līmeņa nozares līderu un politikas veidotāju diskusija “E-prasmju partnerība Latvijā” notiks Latvijas IT Demo centrā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

28.marts – Digitālās prasmes uzņēmējiem

11:00

Seminārs un apmācības e-pakalpojumi.

• Portāls “Latvija.lv”
  • Populārākie e-pakalpojumi – “Iesniegums iestādei” un “Nekustamā īpašuma nodokļa apmaksa”, kā arī demonstrācija, kā rīkoties ar e-pakalpojumiem
  • IT drošības speciālists

13:00

E-resursi medicīnai: informācijas meklēšana un izguve

Medicīnas bibliotēka

(Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīca)

N.Mazure

14:00

Seminārs saimnieciskās darbības veicējiem par jaunumiem nodokļu normatīvajos aktos un gada ienākumu deklarācijas iesniegšanā par 2016.gadu.

Tiešraide Ventspils Galvenajā bibliotēkā, plkst. 11:20-16:00

• Digitālās drošības dienas atklāšana un diskusija “Ieskats Latvijas digitālās drošības vidē”
  • Seminārs “Mobilie apdraudējumi”
  • Seminārs “Lietu internets un drošība”

29.marts – Digitālās prasmes jauniešiem

9:00

Swedbank internetbankas apmācības (krievu valodā)

10:00

Interaktīvu video veidošana, mācību prezentāciju veidošana

Pārventas bibliotēka (Tārgales iela 4)

10:00

“Čatiņš, netiņš, internetiņš” sākumskolas skolēnu iepazīstināšana ar e-pakalpojumiem, sociālajiem tīkliem un datubāzēm.

Gāliņciema bibliotēka (Kuldīgas iela 110)

I.Skapste

Sērfošana internetā. Atklājot datubāzu noslēpumus

N.Mazure