Eiropas diena: kopā no sirds

eiropasdienassvinibas2022

Maijā visā Eiropā un Latvijā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena. Šogad, kad Eiropa cīnās ar pandēmijas izraisītajām sekām, piedzīvo Krievijas militāro agresiju Ukrainā, svarīgākas nekā jebkad kļuvušas Eiropas vērtības – demokrātija, solidaritāte un cilvēka cieņa. Aicinām ikvienu pievienoties pasākumiem, kas solidaritātes un miera zīmē Latvijā notiek no 5.-15.maijam. Europe Direct (ED) Ventspils centrs, kas atrodas Galvenajā bibliotēkā aicina iesaistīties Eiropas dienai veltītajās aktivitātēs, kas norisināsies 10. un 11.maijā.10.maijā jau no plkst.10 Galvenās bibliotēkas II stāvā ikviens, izspēlējot spēli RITenis, varēs uzzināt, vai viņš ir – PĀRTERenis vai Aprites guru. Spēli digitalizējuši Kristaps Mihelsons un Ronalds Palacis no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas. Savukārt pārbaudīt zināšanas par ES varēs lielformāta spēlē Eiropas riču račs, vai viktorīnā. Par pareizajām atbildēm gaida balvas! Varēs arī locīt papīra baložus dzeltenzilās krāsās, lai tie ātrāk nestu vēsti par mieru Ukrainā.

Plkst.12 tiešsaistē ZOOM platformā https://us06web.zoom.us/j/83927754345  tikšanās ar LTV ārzemju ziņu korespondentu, “karsto punktu” žurnālistu Gintu Amoliņu, kurš vada reportāžas no Ukrainas.

Plkst.17.30 uz muzikālu programmu Galvenajā bibliotēkā aicina Kārlis Kazāks. Viņš ir autors un vadītājs LTV1 raidījumu ciklam “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku”, kas iepazīstina ar latviešu valodas izloksnēm, katrā no tām radot arī īpašu dziesmu. Izdevis 5 solo dziesmu albumus, divus šūpuļdziesmu albumus bērniem, radījis mūziku izrādēm Nacionālajā teātrī, Leļļu teātrī un Dirty Deal teatro. Projekta “Velomūzika” idejas autors un organizētājs.

11.maijā plkst.13 ZOOM platformā https://us06web.zoom.us/j/83927754345  saruna par mediju politiku ar vienu no redzamākajām un ietekmīgākajām mediju politikas veidotājām Eiropas Savienībā Eiropas parlamenta deputāti Daci Melbārdi (“VL”-“TB”/LNNK).

Atgādinām, ka līdz 11.maija plkst.24:00  norisinās ED Ventspils konkurss https://biblioteka.ventspils.lv/konkurss-piedalies-orientesanas-spele-iepazistoties-ar-objektiem-kas-tapusi-ar-es-lidzfinansejuma-atbalstu/, bet no 7. maija plkst. 8.00 līdz 9. maija plkst. 21.00  tīmekļa vietnē www.esmaja.lvjau 8. gadu norisināsies Eiropas eksāmens, kurā  var piedalīties gan skolēni, sākot no 1. klases, gan pieaugušie līdz pat sirmam vecumam.

 

Eiropas dienā- kopā no sirds kā labos, tā ne tik labos laikos!

 

 

 

Informācijai:
Vija Baško
ED Ventspils
Tālr.: 63623231
vija.basko@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook