ES valodu diena – “Jaunās mājas Latvija”

A03CF086-A5B1-4FB4-B39A-4142E03AF620

Pirmdien, 25. septembrī, plkst. 16:00 Ventspils Mūzikas bibliotēkā pulcēsies Ventspils Augstskolas studenti, lai pasākumā “Jaunās mājas – Latvija” atzīmētu Eiropas Valodu dienu.

Studenti no dažādām valstīm, kuri Ventspilī ieradušies pateicoties studentu apmaiņas programmai ERASMUS + iepazīs Ventspils tūrisma piedāvājumu visitventspils.com, kas piedāvā informāciju astoņās valodās: latviešu, lietuviešu, igauņu, angļu, vācu, franču, krievu un ķīniešu. Uz tikšanos aicināti arī citi studenti, kuri nav paguvuši pilsētu iepazīt. Pasākuma laikā būs iespēja nopelnīt savu pirmo Ventspils naudu – ventus un uzzināt kā tos izmantot. Studenti spēlēs arī Europe Direct Ventspils sarūpēto valodu spēli.

Īpaša valoda, ko saprot ikviens cilvēks pasaulē ir mūzikas valoda. Jauniešiem būs iespēja gida pavadībā izstaigāt ēku, iepazīstot tuvāk gan skatītājiem ikdienā pieejamās telpas, gan to aizkulises, un uzzināt daudz interesanta par koncertzāles tapšanas vēsturi, ēkas noslēpumus, iekārtojumu, unikālajiem instrumentiem un plašajām iespējām. Ekskursija noslēgsies ar ērģeļu un unikālo vertikālo klavieru “470i” demonstrējumu.

Kopš 2001. gada katru gadu septembra izskaņā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis svin Eiropas Valodu dienu, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta Eiropas valodām, valodu daudzveidībai un to apguvei. Eiropas valodu popularizēšana ir ES institūciju pamatvērtība – visas ES iestādes ikdienā strādā ar visām ES dalībvalstu valodām. Eiropas Savienībā ir 24 oficiālās valodas.

Pasākumu organizē Europe Direct Ventspils un Ventspils Mūzikas bibliotēka. ED Ventspils darbību finansē Eiropas Komisija. Pasākumu atbalsta arī koncertzāle “Latvija” un Ventspils Mūzikas vidusskola.

Vairāk informācijas:
Inga Aulmane