FRANCISKA ERMLERE – RĪGAS ZĪMOGA ALĶĪMIJA

300x0_cover (1)
Nobalso!

7.vieta janvārī Juridisko zinību studentu Andreju viņa tante – mākslas kritiķe – uzaicina uz izstādes atklāšanu, kurā plānots pirmoreiz pasniegt aptieku tīkla īpašnieka Erglera iedibināto prēmiju. Taču kuratore uz izstādi neierodas, bet, krītot pa kāpnēm, iet bojā viens no septiņiem nominantiem. Nākamajā rītā kuratori atrod mirušu… Turklāt pazudis prēmijas nolikums, un tagad nav zināms arī paredzētais laureāts.

Slepkava, visticamāk, ir viens no nominantiem. Viens, kaut arī katram no viņiem, izrādās, ir bijis gan motīvs, gan iespēja. Atliek noskaidrot – kurš? Un – galvenais – kāpēc?

Rīga kā nozieguma vieta ar neatkārtojamu māksliniecisku kamertoni, savdabīgiem cilvēku un māju raksturiem. Rīgas mākslinieki kā vistiešākie Rīgas viduslaiku aptieku alķīmiķu mantinieki, kuri savās darbnīcās eksperimentē un cer pārdzimt jaunā kvalitātē. Viņi jauc krāsas, mīca mālus un porcelānu, krāso, zīmē, destilējot labāko un tīrāko, cenšoties iegūt “dzīves zeltu”, taču šajā procesā nevajadzīgais un atmestais pamazām uzkrājas, kļūstot par indi, kura atgriežoties kā bumerangs nogalina viņus pašus.

Franciska Ermlere

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.