Gāliņciema bibliotēka piedāvā aktivitātes ārpus bibliotēkas telpām

FB1

21. gadsimta bibliotēka nav vairs vien telpa ar grāmatu plauktiem, kuri glabā dažādu nozaru literatūru. Tā ir vieta, kur saturīgi tiek pavadīts brīvais laiks. Aizvien vairāk lielu lomu ieņem arī dažādi lasīšanas veicināšanas pasākumi. Tādēļ jau vairāku gadu garumā Gāliņciema bibliotēka sadarbojas gan ar pirmsskolas, gan arī vispārējās izglītības iestādēm. Regulāri tiek rīkoti dažādi izglītojoši pasākumi, lai iepazīstinātu ar bibliotēkas darbu, jaunākajām grāmatām, tiek piesaistītas arī radošas personas, lai pasākumi būtu daudzveidīgi.

Aktivitātes tiek organizētas arī ārpus bibliotēkas telpām. Tas nozīmē, ka bibliotēka dodas ciemos pie jums. Darbinieki bieži viesojas skolās un bērnudārzos, vada dažādas radošās darbnīcas un bibliotekārās nodarbības, kuru viens no galvenajiem mērķiem ir veicināt bērniem lasītprasmi un lasītprieku. Šo pakalpojumu var izmantot ikviena izglītības iestāde, organizācija, biedrība, kas vēlas vairāk uzzināt par grāmatām, bibliotēkas piedāvātajiem pakalpojumiem, vai vienkārši pārrunāt kādu konkrētu tēmu, kurā iekļauta kādas grāmatas izzināšana. Iespēja ir arī vienkārši darboties kopā radošajās nodarbībās. Piemēram, šonedēļ, Gāliņciema bibliotēka devās uz pirmsskolas izglītības iestādi “Vāverīte”, kur vairākām grupiņām vadīja nodarbības par gājputniem. Bērni uzklausīja dzejoli par putniem, kur uzzināja to kā viņi pošas ceļam, kā ceļo, kā arī veidoja katrs savu putniņu.

Katra nodarbība tiek piemērota attiecīgajam vecumam un nodarbības notiek bezmaksas.

Informāciju sagatavoja:
Zane Rutule
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste