Gāliņciema bibliotēka pieminēs barikādes ar ugunskuru, tēju un stāstiem

4 (1)
Foto: Juris Presņikovs

Ceturtdien, 18.janvārī, plkst. 15.00 Gāliņciema bibliotēka aicina cilvēkus, kuri pieredzējuši barikādes 1991.gadā, dalīties ar stāstiem par šo notikumu un laiku.

Pasākuma pirmā daļa norisināsies Gāliņciema bibliotēkas terasē pie ugunskura, baudot siltu tēju, lai modinātu dalībniekos tā laika sajūtas, bet vēlāk turpināsies bibliotēkas pasākumu zālē.

Lai sekmētu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un stāstniecības nozīmīgo lomu, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) 2009. gadā izveidoja bibliotēku tīklu „Stāstu bibliotēkas”, kura mērķis bija veicināt stāstīšanas tradīciju kā nemateriālā kultūras mantojuma nozīmīgas daļas pārmantošanu Latvijā.

Gāliņciema bibliotēkā stāstniecības pasākumi notiek ik mēnesi jau vismaz 15 gadus. Katru mēnesi tiek izvēlēta jauna tēma. Janvāra tēma zīmīgi izvēlēta barikāžu piemiņai, kas norisinājās no 1991.gada 13. līdz 27.janvārim.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Vairāk informācijas:
Krista Karabeško