Galvenajā bibliotēkā skatāmas Latvijas Literatūras gada balvai nominētās grāmatas

Ventspils Galvenajā bibliotēkā līdz 22. aprīlim skatāma literatūras izstāde ”Latvijas Literatūras gada balvas 2022 nominanti”.

Latvijas Literatūras gada balvas nominantus piecās kategorijās – labākais dzejas darbs, labākais prozas darbs, labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā,  labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem un spilgtākā debija literatūrā – paziņoja 29. marta preses konferencē. Mūža balvu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas literatūrā ekspertu komisija nolēmusi piešķirt dzejniecei, prozaiķei un tulkotājai Dainai Avotiņai.

Sabiedrisko mediju portālā LSM norisinās Latvijas Literatūras gada balvas publikas balsojums, ļaujot lasītājiem noteikt savu simpātiju. Nobalsot var šeit līdz 22. aprīļa pulksten 23.59. Balsot par savu favorītu iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu e-pastu vai sociālo tīklu kontu.

Latvijas Literatūras gada balvas apbalvošanas ceremoniju varēs vērot 1. maijā Latvijas Televīzijas pārraidē, kas top sadarbībā ar teātra trupu “Kvadrifons”. Pirms apbalvošanas ceremonijas Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā 8. aprīlī plkst. 19.00 notiks balvai nominēto dzejnieku lasījumi, bet 14. aprīlī plkst. 18.00 prozas lasījumi.

Latvijas Literatūras gada balva ir gada nozīmīgākais notikums literatūras nozarē Latvijā. Tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par gada izcilākajiem Latvijas rakstniecībā publicētajiem darbiem. Balvu organizē Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība, atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.