Garākā līgodziesma skan no Mūzikas bibliotēkas koncertzālē “Latvija”

Ventspils Kultūras centra jauktais  koris “Kaiva” ik gadu piedalās Latvijas Radio 2 organizētajā #GadsimtaGarākāLīgodziesma maratonā un 21.jūnijā plkst. 17.45 iedziedāja dziesmu “Sit kociņu, pret kociņu, lai rit saule jūriņā” (Latv.t.dz. teksts, Andra Kontauta mūzika). Šoreiz dziesma skanēja no Mūzikas bibliotēkas koncertzālē “Latvija” .

 

Koris “Kaiva” un viņu diriģente Ginta Rūse projektā piedalās jau daudzus gadus. Kā pastāstīja Ginta, dziedāšana tiešraidē prasa lielu koncentrēšanos, jo atkārtojums nav iespējams. Uztraukušies ir gan dalībnieki, gan pati diriģente. Vienmēr rūpīgi jāpārdomā izvēlētā dziesma.  Dziedāts tiešraidē ir gan no Ventspils parkiem, Livonijas ordeņa pils dažādām zālēm, bet šoreiz gatavošanās un pulcēšanās notika Mūzikas bibliotēkā, lai dziesma izskanētu no koncertzāles “Latvija” vestibila.  

Noklausīties intervijas un visas  dziesmas, kas skanēja no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 , var LR2 arhīvā. Iedziedāšanā piedalījās kori un ansambļi no visas Latvijas un arī muzicējošie latvieši Itālijā, Luksemburgā, Austrijā, Dānijā un Francijā.

Latvijas Radio 2 stāsta: “Vasaras saulgriežos, 21. jūnijā (gada garākajā dienā) jau astoto gadu pēc kārtas LR2 ēterā skan „Gadsimta garākā Līgo dziesma”, kas vienlaikus ir gan mūsu kopības apzināšanās, stiprinot tautas pašapziņu, piederību un saliedētību, apliecinot latviskumu, raisot harmoniju un prieku, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu unikālajām dziedāšanas tradīcijām un līgošanu kā dzīvības spēku rituālu un latviskās nacionālās identitātes apliecinājumu.”

Sveicam svētkos un piedāvājam noskatīties ierakstu: 

 

Sagatavoja:
Inga Aulmane
Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja
tālr. 22030871
inga.aulmane@ventspils.lv

 

22.06.2023.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook