GILJERMO MARTINESS “SLEPKAVA ALISE”

Slepkava_Alise

Kāda jauna Oksfordas pētniece no Lūisa Kerola brālības atrod slavenā romāna “Alise Brīnumzemē” autora dienasgrāmatas lappusi, ko uzskatīja par nozaudētu kopš 1863. gada. Viņa jau gatavojas visiem pavēstīt par savu aizraujošo atradumu, kas, iespējams, varētu atklāt pavisam citā gaismā dažus delikātus, ar Kerola dzīvi saistītus notikumus, kad meiteni uz ielas notriec automašīna. Pēc tā Lūisa Kerola brālības godājamie un ekscentriskie biedri kļūst vienlaikus par apdraudētajiem un aizdomās turētajiem…
Lai saprastu sakarības un uzzinātu patiesību, Arturs Seldoms un jaunais matemātikas students no Argentīnas – līdzīgi kā “Slepkavībās Oksfordā” – atkal apvienos spēkus, lai atrisinātu vairākus briesmīgus noziegumus, kas visi kaut kādā veidā ir saistīti ar grāmatu “Alise Brīnumzemē”.

“Slepkava Alise” ir brīnišķīga un aizraujoša grāmata, kas kriminālromānu pārvērš literārā meistardarbā, sekojot labākajām H. L. Borhesa un Umberto Eko tradīcijām.

Giljermo Martiness, matemātikas doktors un viens no zināmākajiem argentīniešu rakstniekiem, ir vairāku romānu un stāstu krājumu autors. Viņa līdz šim slavenākais darbs ir “Slepkavības Oksfordā” (2003), kas ticis tulkots un izdots vairāk nekā 40 valodās, novērtēts ar vairākām literārām godalgām un pēc tā motīviem uzņemta arī kinofilma. 2019. gadā par romānu “Slepkava Alise” G. Martiness saņēmis Premio Nadal – senāko un prestižāko spāņu literāro balvu.

No spāņu valodas tulkojis Edvīns Raups.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook