Grāmatas par Gāliņciemu atvēršanas svētki

laimdota sele

Ceturtdien, 8.novembrī, plkst. 17.00 Ventspils Galvenā bibliotēka aicina uz Laimdotas Sēles grāmatas par Gāliņciema vēsturi “Es iet no Gāliņciem uz pilset!” atvēršanas svētkiem.

Rakstniece un vēsturniece, Gāliņciema iedzīvotāja Laimdota Sēle daudzu gadu garumā pētījusi šīs pilsētas daļas vēsturi, savākusi arī bagātīgu fotoattēlu kolekciju. Nu viss apjomīgais materiāls apkopots vienuviet un izdots grāmatā “Es iet no Gāliņciem uz pilset!”.

2021.gadā apritēs 100 gadi kopš Gāliņciems oficiāli kļuva par Ventspils pilsētas daļu. Iespējams, ka apdzīvotās vietas nosaukums cēlies no Gālu mājām, kuras iezīmētas turpat 200 gadus senā kartē. Ap šīm mājām tad arī sākušas celties jaunas ēkas un sētas, veidojot ciemu. Gāliņciemā darbojušies arī vairāki uzņēmumi- Lodes dārzniecība, Grauda tvaika dzirnavas, vilnas kārstuve, metālapstrādes darbnīca. Bet centrālais gan ciemu, gan ar pilsētu savienojošais elements ir Ventspils- Kuldīgas ceļš, kas pēc pievienošanas pilsētai ieguva Kuldīgas ielas nosaukumu. 

 “Es iet no Gāliņciem uz pilset!” ir stāsts gan par Gāliņciema vēsturi, gan cilvēkiem, kuri šeit dzīvojuši, un to L.Sēle labprāt pastāstīs visiem.

Grāmatas izdošanu finansiāli atbalstījusi biedrība “Ventspils uzplaukumam”.

Sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils bibliotēkas 
direktores vietnieka p.i. 
tālr. 63623231
vija.basko@ventspils.lv

 

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook