“Ielu muzikants koncertzālē”– tikšanās ar Ilonu Balodi

ilona-balode-54081828

Trešdien, 20. septembrī, plkst. 17:30 koncertzāles “Latvija” Green Room ar klausītājiem tiksies grāmatas “Ielu muzikanta piezīmes” autore, mūziķe un ventspilniece Ilona Balode. Sarunu vadīs  Inga Ieviņa.

 Ilona Balode grāmatas pēcvārdā raksta: “Brīžiem vairs nezinu, kas es esmu. Vai esmu rakstniece vai mūziķe? Aktrise? Mamma? Ūdrīša sieva Ilona? Es gribētu būt Es. Bet laikam jau arī Es es neesmu. Kas tad es esmu? Es varētu būt Pateicība. Vai jūs mani pieņemsiet?”

 Autore sola dalīties ar stāstiem par ceļošanu, satiktajiem cilvēkiem un dzīvi, kura nav paredzama. Viņas ceļotājas pieredze krasi atšķiras no došanās tūrisma operatora izplānotā ceļojumā. Ceļot pa Eiropu stopējot, dažreiz lidojot, iztiku pelnot dziedot uz ielām, nezinot, ko nesīs rītdiena vai nākamā stunda, ir reizē skaudra un trakulīga, bet arī aizraujoša un interesanta pieredze.

Vēl Ilona dziedās, jo kā pati saka: “Grāmatas nosaukums “Ielu muzikanta piezīmes” jau ietvert to, ka stāsts ir par ielu muzikantiem. Grāmata ir saistīta ar mūziku un man dzīve līdz šim arī vairāk vai mazāk ir bijusi saistīta ar mūziku.”

Grāmatai, ko  autore rakstīja septiņus gadus ir 1520 lappušu! Tā ir smaga tiešā un pārnestā nozīmē. Pusotru kilogramu smagajā grāmatā nolasāmi divi laikposmi: pirms un pēc liktenīgās dienas, kad Ilonas vīru Rolandu Ūdri notrieca auto. Stāsts ir arī par tādas mīlestības spēku, kuram  nav nekā kopīga ar romantisku apjūsmošanu.

Koncerts – diskusija ievada Eiropas valodu dienai veltītu pasākumu ar Ventspils augstskolas ERASMUS+ studentu apmaiņas programmas dalībnieku piedalīšanos. Tas notiks 25.septembrī Mūzikas bibliotēkā un to finansē Eiropas Komisijas informācijas centrs “Europe Direct” Ventspilī . Pasākumu atbalsta arī koncertzāle “Latvija”, Ventspils Mūzikas vidusskola, Ventspils Augstskola, Ventspils Tūrisma informācijas centrs.

Ieeja pasākumā bez maksas. 

Vairāk informācijas:
Inga Aulmane
Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja
tālr. 22030871
inga.aulmane@ventspils.lv

 

11.09.2023.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook