Izmanto iespēju saņemt arī citu bibliotēku izdevumus

IMG_7808

Ja nepieciešamais izdevums nav atrodams bibliotēkas krājumā, Ventspils bibliotēka piedāvā saviem lasītājiem izmantot starpbibliotēku abonementu (SBA) vai starptautisko starpbibliotēku abonementu (SSBA).

SBA ir iespēja ikvienam Ventspils bibliotēkas reģistrētam lasītājam pasūtīt un lasīt izdevumus no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vai citu Latvijas bibliotēku krājuma. Latvijas Nacionālā bibliotēka šo pakalpojumu piedāvā bez maksas, bet dažās bibliotēkās tas ir maksas pakalpojums. Starpbibliotēku abonementā neizsniedz bieži pieprasītus iespieddarbus, uzziņu izdevumus, piemēram, enciklopēdijas un vārdnīcas, retus un vērtīgus, kā arī elektroniskos izdevumus, un līdz 1940. gadam izdotus iespieddarbus.

Ja izdevums nav Latvijas bibliotēkās vai tiešsaistes abonētajās datubāzēs, lasītājs ar LNB starpniecību var izmantot SSBA, pasūtot iespieddarbu no ārvalstu bibliotēkām. Jāpiezīmē, ka šis ir maksas pakalpojums un tiek piedāvāts tikai Nacionālajā bibliotēkā Rīgā – gan SSBA pieprasījuma veidlapas aizpildīšana, gan pasūtītā izdevuma izmantošana LNB lasītavā noteiktajā termiņā – trīs nedēļās.

Latvijas Nacionālā bibliotēka piedāvā bibliotēkām teksta dokumentu un attēlu skenēšanu no LNB krājuma materiāliem. Lai saņemtu elektronisko kopiju, nepieciešama precīza informācija – raksta avots, autors, nosaukums. Elektroniskās kopijas apjoms nevar pārsniegt 20 lappuses no viena izdevuma. Pasūtījums tiek izpildīts piecu dienu laikā. Maksa par pakalpojumu ir 0,14 EUR par vienu A4 formāta lappusi.

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde
Ventspils bibliotēkas
Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
liga.rude@ventspils.lv

Komentēšana slēgta.