Izstāde “Muminu ģimene no Somijas” Pārventas bibliotēkā

Copy of Mūmini (2)

Pārventas bibliotēkā  līdz 31.decembrim skatāma Somijas Institūta Igaunijā ceļojošā izstāde “Muminu ģimene no Somijas”.

Somijas Institūts kopā ar sadarbības partneriem ir sagatavojis ceļojošo izstādi, lai ar Muminiem iepazīstinātu latviešus, kas par tiem jau daudz zina. Izstāde rāda Tuves Jansones troļļu Muminu grāmatas un viņas zīmētās grāmatu ilustrācijas. Melnbaltie zīmējumi izstādē nākuši no romānu sērijas “Tētis un jūra” bilžu grāmatām. Līdztekus izstādē var apskatīt “Muminu buma” rezultātā tapušās rotaļlietas, suvenīrus un apģērbus, ko var atrast gandrīz katrā somu ģimenē.

Pirms tam izstāde “Muminu ģimene no Somijas” bija skatāma Ventspils Bērnu bibliotēkā.

Bērnu bibliotēkā joprojām ir skatāma cita izstāde “Somu animācijai 100”. Tajā atainots tas, ka somu animācijas mākslas stils un tehnika var būt ļoti daudzveidīgi. Gadu gaitā šīs nozares mākslinieki ir apbalvoti ar daudzām starptautiskām balvām un animācijas filmu skatītāju skaits arvien pieaug. Izstādē eksponētajos plakātos var redzēt somu animācijas filmu kadrus no 1960. gadiem līdz mūsdienām.

Somijas vēstniecība Latvijā un Ventspils bibliotēka aicina ikvienu aplūkot izstādes, kas ir interesantas ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.