Izstāde “Ziemeļvalstu literatūras nedēļa Latvijā” Ventspils Augstskolas bibliotēkā

r2

No 14. oktobra līdz 30. novembrim Ventspils Augstskolas bibliotēkā apskatāma izstāde “Ziemeļvalstu literatūras nedēļa Latvijā”.

Atzīmējot Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā 30 gadu jubileju, tika izveidota šī informatīvi ilustratīva izstāde par Ziemeļvalstu literatūras nedēļu, kā izcilu piemēru Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbībai.

Jau 25 gadus Ziemeļvalstu literatūras nedēļa ik gadu novembrī aicina pārlapot kādu jaunu vai senāku Ziemeļvalstu literatūras lappusi. To lasa Norvēģijā, Islandē, Latvijā, Fēru salās, Somijā, Dānijā, Igaunijā, Zviedrijā, Grenlandē, Lietuvā un Ālandu salās. Tūkstošiem cilvēku pulcējas kopā un vienā noteiktā laikā lasa izvēlēto literārā darba fragmentu. Pasākuma mērķis ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās līdzās lasījumiem, stāstu stāstīšanai un literatūras izstādēm norisinās konkursi un citi pasākumi.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa (iepriekš Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa) Ziemeļvalstīs notiek kopš 1997. gada, bet Latvijā, arī Ventspilī, no 1998. gada.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs, iesaistot arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.

Informāciju sagatavoja:
Līga Arāja