Izzināsim “Ventspils zivju konservu kombināta” vēsturi!

vzkk_bilde

Ventspils bibliotēka aicina iedzīvotājus dalīties ar savām atmiņām, fotoattēliem un  citiem materiāliem par “Ventspils zivju konservu kombināta” vēsturi!

Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas bibliotēkām, muzejiem un arhīviem veido jaunu digitālo kolekciju „Industriālais mantojums” par nozīmīgākajiem rūpniecības uzņēmumiem visā Latvijas teritorijā. Šis ir unikāls projekts, kurā iesaistīsies lielākā daļa atmiņas institūciju.

Projektā tiek iekļauti uzņēmumi, kuru produkcija bija zināma Latvijā, Padomju Savienībā vai visā pasaulē. Par katru uzņēmumu tiks veidots apraksts, kas tiks papildināts ar digitalizētiem objektiem no bibliotēku, muzeju, arhīvu krājumiem. Būs interaktīvā karte, kurā tiks atspoguļoti dažādu novadu uzņēmumi, tādējādi pārstāvot uzņēmumus no visas Latvijas teritorijas.

Projektā “Industriālais mantojums” Ventspils tiks pārstāvēta ar “Ventspils zivju konservu kombinātu” – uzņēmumu, kas dibināts 1945.gadā uz mazo zivju apstrādātāju bāzes kā “Ventspils zivju apstrādāšanas fabrika” un 20.gadsimta otrajā pusē no nelielas zivju kūpinātavas izauga par vienu lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas republikās.

Aicinām atsaukties ikvienu, kura personīgajā arhīvā ir fotogrāfijas, dokumenti, apbalvojumi, priekšmeti vai jebkuras citas vēstures liecības par “Ventspils zivju konservu kombināta” darbību:  ražošanas ēkām, ražoto produkciju, kombināta darbiniekiem, uzņēmuma attīstību un sasniegumiem – jebko, kas saturiski un vizuāli bagātinās digitālo kolekciju. Ļoti priecāsimies par uzņēmuma darbinieku atmiņu stāstiem!

Iedzīvotājus, kuri vēlas sniegt savu ieguldījumu digitālās kolekcijas veidošanā, aicinām sazināties ar  Ventspils bibliotēkas Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāju Kārli Lithenu, zvanot uz tālruņa numuru 63623231, sūtot e-pastu karlis.lithens@ventspils.lv vai darba dienās atnākot uz Ventspils Galveno bibliotēku, Akmeņu ielā 2, Novadpētniecības sektoru bibliotēkas otrajā stāvā.

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītājs