Jaunietes palīdz izvēlēties grāmatas Gāliņciema bibliotēkai

IMG_1221
Laura un Kate. Foto: Sandis Griezis

Iepērkot grāmatas jaunajai Gāliņciema bibliotēkai, grāmatu izvēlē iesaistītas lasītājas – vietējās jaunietes no Gāliņciema.

Četrpadsmitgadīgās Laura un Kate, Gāliņciema bibliotēkas vadītājas Kristas Karabeško aicinātas, nedēļas sākumā kopā devās uz divām Ventspils grāmatnīcām, lai noteikta budžeta ietvaros izvēlētos deviņas grāmatas angļu valodā, kas nonāks jaunās bibliotēkas plauktos un pie lasītājiem.

Prakse iesaistīt lasītājus grāmatu izvēlē pārņemta no citu valstu pieredzes, tā darot arī Valmieras integrētajā bibliotēkā, stāsta Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura. Bibliotēkas budžetā ir pietiekams finansējums, lai grāmatu krājumu arvien papildinātu ar jaunām grāmatām. Par jauniešu uzmanību un laiku bibliotēka cīnās ar dažādām citām brīvā laika pavadīšanas iespējām, tāpēc dara visu iespējamo, lai jauniešus ieinteresētu lasīt, lai bibliotēka sniegtu viņiem iespēju lasīt tās grāmatas, kas viņus interesē. 

K. Karabeško stāsta, ka pēdējā laikā jauniešu vidū novērojama augoša interese par grāmatām angļu valodā. Bibliotēka jau ir iegādājusies grāmatas angļu valodā citām filiālēm. “Zinot, ka arī jaunajā Gāliņciema bibliotēkā paredzēta vieta jauniešiem, ņēmām talkā pašus jauniešus kā ekspertus, lai iegādātos grāmatas, kuras viņi vēlētos redzēt jaunajā bibliotēkā,” uzsver Gāliņciema bibliotēkas vadītāja. Savukārt Pārventas bibliotēkā norisinās grāmatu kluba angļu valodā lasošajiem regulāras tikšanās. 

 

Vairāk informācijas:
Krista Karabeško
Gāliņciema bibliotēkas vadītāja
mob. 29511800

krista.karabesko@ventspils.lv

 

 

06.07.2023.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook