Jaunumi janvāris – II

Clipboardwww2

Janvāra nozaru literatūras jaunumu otrajā daļā – Valsts pārvalde, Etnogrāfija, Zooloģija, Medicīna, Elektrotehnika, Mājturība.

VALSTS PĀRVALDE

Nikolajs Žuļņevs – Mācāmies vadīt auto

Auto vadīšanas tehnika : gatavošanās eksāmenam CSDD : satiksmes drošība : bīstamu situāciju prognozēšana / Nikolajs Žuļņevs, Aleksejs Ļeontjevs. – Rīga : Mācību grāmata, 2016

ETNOGRĀFIJA

Aleksandrs Vasiļjevs -  Skaistums cauri gadsimtiem

Aleksandrs Vasiļjevs – Rīga : Jumava, 2016.

Aleksandru Vasiļjevu varētu salīdzināt ar  komētu , kas ar savas spožas astes gaismu ik reizi ierodoties Rīgā apstaro mūsu prātus. Cilvēks, kurš modi ir pārvērtis skaistā stāstā par vēsturi, sievietēm un labu gaumi. Vasiļjeva kungs jūsmo par Rīgu un tās modi dažādos laikos. Gadskārtējās izstādes vienmēr ir bijušas gaidītas un ļoti labi apmeklētas. Šodien pateicoties kolekcionāra radošajam garam Rīgai ir arī savs modes muzejs. Muzejs, kas Rīgai ļoti piestāv. Aizmirstībai netiek nodots nekas. Katrs tērps, aksesuārs vai smarža Aleksandra Vasiļjeva rokās tiek saglabāts nākotnei. Mums ir darīšana ar kungu, kurš kaislīgi kalpo sieviešu šarmam. Šī, kā vienmēr perfektā, grāmata ir pierādījums viņa spilgtajam talantam.

Bertrāns Meijers-Stablē -  12 modistes, kas izmainīja vēsturi

Bertrāns Meijers–Stablē – Rīga : J.L.V., 2017

XX gadsimta sākums radīja izrāvienu tām, par kurām teica “modes mākslinieces”. Šīs sabiedrības krējuma pārstāves pārkāpa vairākus tabu un ietiecās pasaulē, kas līdz tam piederēja vīriešiem. Tas ir stāsts par 12 slavenām dizainerēm, kas uz visiem laikiem izmainīja modes industrijas seju

ZOOLOĢIJA

Velga Vītola 1957-.  Mirkļi Latvijas dabā : pavasaris : ziema : rudens : vasara

Velga Vītola, teksts un fotogrāfijas ; sakārtojums, dizains: Eduards Groševs ; redaktore Inese Pelūde. – Rīga : Zvaigzne ABC, 2017 (Jelgavas tipogrāfija)

Fotoalbumā publicētas ne tikai unikālas fotogrāfijas – Latvijas meža dzīvnieki un viņu mazuļi –, bet izlasāmi arī interesanti fakti, kas palīdz izprast dzīvnieku paražas un atklāt mazāk zināmo par viņu ģimenes un mīlas dzīvi.

MEDICĪNA

Rita Petričeka – Bertrams Rozenbergs. Fiat justitia

Rita Petričeka ; māksl. Daiga Brinkmane ; red.: Ieva Gundare, Ligita Kovtuna. – Rīga : Laika grāmata, 2016

R.Petričekas grāmata ir stāsts par ārsta Bertrama Rozenberga (1904-1960) vienīgo dzīvi. Grāmata ir cieņas apliecinājums viņas tēvam, Cilvēkam ar lielo burtu.

Lia Guļevska -  Cik bieži tu dzīvo

Lia Guļevska, Henriks Grigalinovičs ; Inas Eglītes literārā apdare ; mākslinieks Andris Lamsters. – Rīga : Madris, 2016

Ikvienā no mums slēpjas brīnumainas spējas, kuras parasti pat neapzināmies. Henriku Grigalinoviču, kuru tautā dēvē par Eižena Finka pēdējo ārstu, tiešām ir skārusi leģendārā gaišreģa enerģētika. Grāmatā akadēmiķis H. Grigalinovičs atbild uz jautājumiem, kāpēc lūgšanas ārstē, kāpēc bērniem tik ļoti patīk pasakas.

Bjaņs Džidžuns - Piecas veselības stihijas : divdesmit pieci ķīniešu Zelta Vingrojumi

Bjaņs Džidžuns ; Vita Ņikitina, tulkojums latviešu val. ; Liene Apine, vāka mākslinieciskais noformējums. – Rīga : Vieda, 2016

Piecas stihijas – uguns, metāls, ūdens, koks – caurauž visu mūsu būtību, nostiprina veselību, uztur dzīvību. Ir tikai jāsadraudzējas ar tām, jānodrošina to uzturēšana, un veselība, uzplaukums, veiksme jums se­kos vienmēr un visur!

Izlasot šo grāmatu, jūs iepazīsities ar ķīniešu medicīnas un filozofijas pamatiem, bet pats galvenais – apgūsit divdesmit piecus zelta vingrojumus, kas ir ķīniešu medicīnas “ilga mūža eliksīrs”. Tie palīdzēs jums atgūt piecu stihiju enerģijas līdzsvaru un patstāvīgi regulēt savu paš­sajūtu un psiholoģisko stāvokli.

ELEKTROTEHNIKA

Alberts Kozlovs – Praktiskās mācības elektromontāžā.

Praktiskie uzdevumi : metodiskais materiāls praktiskajām mācībām elektromontāžā / Alberts Kozlovs – Ventspils : [b.i.], 2016.

Metodiskais materiāls paredzēts enerģētikas nozares elektrotehniķa specialitātes kvalifikācijas iegūšanai bez iepriekšējas specializētās sagatavotības

MĀJTURĪBA

Олег Белов  Искусство карвинга : мастер-классы для начинающих : украшения из овощей, фруктов, сыра, мяса

Олег Белов. – Москва : Эксмо, 2016

Праздничные салаты уже не радуют своей однообразностью? Хочется по-особенному украсить блюда, чтобы услышать искренний вздох восхищения? Тогда настало время познакомиться с удивительным искусством .