Koncerts “Krāšņās skaņrades” Pārventas bibliotēkā

Magdalena_Geka-2

30. janvārī plkst. 16.00 Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4, notiks vijolnieces Magdalēnas Gekas un pianistes Ivetas Cālītes koncerts “Krāšņās skaņrades”.

Pēdējos gados visā pasaulē sevišķi aktuāla klasiskās mūzikas koncertu tendence ir iepazīstināt publiku ar dažādu laikmetu sievietēm – komponistēm, kuras gadsimtiem ilgi dažādu tradīciju un sabiedrības aizspriedumu dēļ nav novērtētas un atzītas atbilstoši viņu talantam un muzikālajiem sasniegumiem. Vijolniece Magdalēna Geka un pianiste Iveta Cālīte caur šo koncertprogrammu iecerējušas iepazīstināt gan ar divu izcilu romantisma pārstāvju – Klāras Šūmanes un Amandas Maieres – skaņdarbiem, gan ar retāk spēlētām mūsdienu latviešu komponistu Rutas Paideres un Maijas Einfeldes kompozīcijām vijolei un klavierēm.

Magdalēna Geka un  Iveta Cālīte regulāri koncertē kopā jau kopš 2009. gada. Viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem kopprojektiem ir Pētera Vaska fonda organizētais latviešu mūzikas koncerts “Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Sigulda” tiešsaistē no Siguldas koncertzāles “Baltais flīģelis”. Pagājušā gada nogalē izdevniecības “Skani” paspārnē izdots abu mūziķu albums “Maija Einfelde: Violin sonatas” ar Maijas Einfeldes vijoļsonātēm.

Magdalēna Geka plaši koncertē visā Eiropā gan kā soliste, gan kā kamermūziķe. Latvijas publikai viņas vārds ir zināms kopš debijas ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri 2014. gada rudenī – par šo uzstāšanos viņa tika nominēta Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Savukārt par koncertu “Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne” 2020. gada vasarā viņa izvirzīta Lielajai mūzikas balvai nominācijā “Par izcilu interpretāciju”, kā arī balvas “Kilograms kultūras” 2. balsojumā kategorijā “Mūzika”.

Pianiste Iveta Cālīte aktīvi koncertē kā solo māksliniece un ir pieprasīta kamermūziķe dažādos kameransambļu sastāvos Zviedrijā, Francijā, Latvijā, Lietuvā un Norvēģijā. Spēlējusi Mocarta klavierkoncertu ar Stokholmas Karaliskās Mūzikas akadēmijas stīgu orķestri, kā arī izcīnījusi iespēju spēlēt Morisa Ravēla Sol mažora klavierkoncertu ar akadēmijas simfonisko orķestri. Piedalījusies arī dažādos starptautiskos mūzikas festivālos un sniegusi koncertus ar muzikālo projektu “Jaunie Latvijas kamermūziķi”, ar ko kopā arī ieskaņoja Dmitrija Šostakoviča Klavieru kvintetu Latvijas Radio 1.studijā.

Koncerts Pārventas bibliotēkā norisināsies ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Ieeja koncertā bez maksas. Koncerta apmeklētājiem jāuzrāda vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts. Bērniem līdz 12 gadiem sertifikāts nav jāuzrāda. Bērniem no 12 gadiem jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veikta skrīninga testu ar negatīvu rezultātu.

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītājs