Konkurss “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023”

Latvijas Jauniešu Galvaspilsēta 2023 (2)

Vai Tavā pašvaldībā notiek aktīvs darbs ar jaunatni? Vai Tavā pilsētā vai novadā ir drosmīgi, radoši un mērķtiecīgi jaunieši? Vai Tu redzi, ka 2023. gadā tava pašvaldība ir gatava kļūt par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu, kļūstot par dažādu jauniešu notikumu epicentru? Ja atbilde ir jā, tad piesaki savu pašvaldību konkursam “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023”.

Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023” mērķis ir noteikt vienu pašvaldību vai divu pašvaldību apvienību, kas 2023. gadā uzņemsies pildīt Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu.

Konkurss – “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta ” organizēts ar mērķi popularizēt  darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni, prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos. Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš 30. jūnijs.

Konkurss norisināsies divās kārtās – pirmajā kārtā iesniegumus izvērtēs konkursa komisija, savukārt otrajā kārtā notiks publiskais balsojums. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti š.g. 12. augustā jauniešu festivālā “Kopums” Jūrmalā.

Pirmo reizi konkurss Latvijas Jauniešu galvaspilsēta tika organizēts 2016. gadā un titulu ieguva Jelgavas pilsēta, bet 2017. gadā tā bija Liepājas pilsēta, savukārt 2018. gadā konkursā uzvarēja Madonas novads. 2019. gadā pirmo reizi titulu ieguva divu novadu apvienība – Ikšķiles un Olaines novads, savukārt 2020. gadā Jauniešu galvaspilsētas titulu ieguva Ventspils pilsēta. Covid-19 pandēmijas dēļ 2021. un 2022. gadā konkurss netika organizēts, tomēr tā vietā interneta balsojumā par pašvaldību jaunietim tika atzīta Rēzeknes pilsēta (2021. gadā) un Jūrmalas pilsēta (2022. gadā).

Konkursa nolikums un pavadošie dokumenti pieejami Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes lietu mājaslapā www.jaunatneslietas.gov.lv .

 

 

 

Informācijai:
Vija Baško
ED Ventspils
Tālr.: 63623231
vija.basko@ventspils.lv
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook