Kultūrkapitāla fonds atbalsta Ventspils bibliotēkas projektus

Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) projektu konkursā atbalstīti  četri Ventspils bibliotēkas iesniegtie projekti.

Literatūras nozarē atbalstīta projektu “Rakstītājs- Lasītājs”, “Lasāmpietura Pārventā” un “Rakstnieks lauku bibliotēkā” īstenošana Galvenajā, Pārventas un Ventspils novada bibliotēkās.

Projektu gaitā bibliotēku apmeklētāji varēs tikties ar populāriem latviešu literatūras autoriem- Inesi Zanderi, Janu Egli, Ronaldu Briedi, Kristīni Ulbergu un citiem. Savukārt, lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par lasīšanu, literatūru, grāmatām un rakstniekiem, jaunie lasītāji varēs tikties ar Rūtu Briedi- grāmatu ilustrātori, kura ar grāmatu “Kaiju karalienes noslēpums” debitējusi arī kā teksta autore, Līnu Stipro- darbu par Zeķu zaķi radītāju, Liliju Berzinsku, kura gan raksta oriģināldarbus, gan tulko  grāmatas no angļu valodas, un Tomu Kalninski- stāsta par to, ka nekur nav tik labi, kā mājās-“Zaķa Garauša laimes zeme”, autoru.

Lai piedāvātu iepazīt un izbaudīt izcilu mūziku profesionāļu- sitaminstrumentu ansambļa “Perpetuum Ritmico”- sniegumā, Pārventas bibliotēkā tiks īstenots projekts “Koncerts “Perpetuum Ritmico. Svētpavasaris”. Koncertā skanēs komponistu Igora  Stravinska un Arvo Pērta darbi “Perpetuum Ritmico” interpretācijā.  Sitaminstrumentu ansamblī “Perpetuum Ritmico”, kas no latīņu valodas tulkojams kā nebeidzamais ritms, muzicē Latvijā un ārzemēs atzīti mūziķi Guntars Freibergs, Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis un Ernests Mediņš.

VKKF projektu konkursa 3.kārtā atbalstīto projektu realizēšanai Ventspils bibliotēkai kopā piešķirts finansējums 2540 EUR apmērā.

Informāciju sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja
vija.basko@ventspils.lv
tālr. 63623231