“Lasāmpietura Pārventā. Lasi un vērtē” viesojas ilustratore un autore Rebeka Lukošus

Piektdien, 24.martā, plkst. 13.00 Pārventas bibliotēkā projektā “Lasāmpietura Pārventā.Lasi un vērtē” viesosies māksliniece, grāmatu ilustratore un autore Rebeka Lukošus.

Pārventas bibliotēkā šī gada pavasarī tiek plānotas tikšanās ar trīs lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu un jauniešu žūrijas 2022 kolekcijā iekļauto grāmatu autorēm. Pirmajā tikšanās reizē, tiekoties ar Rebeku Lukošus, pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar to, kā tapusi grāmata “Nepaklausīgais vectēvs”, kā arī Rebeka Lukošus dalīsies stāstā par savu vectēvu Antonu un kopā ar bēniem darbosies radošajā darbnīcā.

Rebeka Lukošus studējusi glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā. Viņas pirmā ilustrētā grāmata “Iedomīgā radiniece” iznāca izdevniecībā “Liels un mazs” dzejas grāmatu sērijā “Bikibuks”,tai seko  Kārļa Vērdiņa poēma “Dilles tante”. Pēc tās motīviem Latvijas Leļļu teātrī uzvesta izrāde, kurai autore veidojusi māksliniecisko noformējumu. Mākslinieces zīmējumi vairākkārt publicēti komiksu žurnālā “Kuš!” Bilžu grāmatas “Nepaklausīgais vectēvs” pamatā ir mākslinieces ideja, kurai tekstā pārtapt rosinājusi dzejniece Inese Zandere. Grāmata stāsta par vectēvu, kurš, sagaidot 80 dzimšanas dienu, nolemj doties, kur deguns rāda, atkal sēsties pie mašīnas stūres, soļot gar jūru, našķoties un nokrāsot melnus savus sirmos matus. Bērnu un jauniešu žūrijas kolekcijas 2022 kategorijā 5+ Rebekas Lukošus grāmata “Nepakalusīgais vectēvs” ieguvusi pirmo vietu.

Līdz 2.aprīlims Pārventas bibliotēkā apskatāma grāmatas “Nepaklasuīgais vectēvs” ilustrāciju izstāde.

Projekts ‘’Lasāmpietura Pārventā. Lasi un vērtē” notiek ar Valsts Kulturakpitāla fonda finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavojusi:
Vita Ozola
Ventspils bibliotēka
Pārventas bibliotēkas
vecākā bibliotekāre darbā ar bērniem un jauniešiem
vita.ozola@ventspils.lv