Lasi un vērtē „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā”

IMG_7347

Ventspils bibliotēka arī šogad ikvienu interesentu aicina piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Grāmatu kolekcija, ko izraudzījusi profesionāla žūrija, ir interesanta un sola lasītājiem daudz pārsteigumu, izziņas prieku un emocionālu mirkļu.

Programmas dalībniekiem līdz 2020. gada janvāra beigām ir jāizlasa sešas izvēlētās vecuma grupas grāmatas (sarakstu atradīsi ŠEIT) un jāaizpilda elektronisko grāmatu novērtēšanas anketu. Aizpildīto anketu rezultāti tiek apkopoti Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā. Pavasarī Rīgā notiek Lielie lasīšanas svētki. Tajos piedalās aptuveni 800 lasītāji no visas Latvijas. Svētkos tiek sumināti iecienītāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji, izdevēji un aktīvākie lasītāji. Savukārt Ventspils pilsētas un novada čaklajiem lasītājiem tiek rīkots kopīgs pasākums arī Pārventas bibliotēkā.

2018. gadā programmā bija ap 20 000 lasītāji no 630 Latvijas bibliotēkām un skolām, kā arī 57 latviešu diasporas centriem citās pasaules valstīs. Ventspils bibliotēka „Bērnu žūrijā” piedalās no projekta sākuma –  šis būs jau 19. gads. 2018. gadā programmā piedalījās Ventspils Bērnu, Gāliņciema un Pārventas bibliotēka, iesaistot tajā lasītājus no 1. pamatskolas, 4. vidusskolas, 6. vidusskolas un Pārventas pamatskolas, kā arī pirmsskolas izglītības iestādēm „Bitīte”, „Margrietiņa” un „Varavīksne”, un citus interesentus, kas vēlas lasīt un iesaistīties žūrijā. Bērnu un jauniešu žūrijā piedalījās arī Ventspils 2. pamatskolas un Centra sākumskolas bibliotēka, kā arī Ances, Jūrkalnes, Piltenes, Popes, Puzes, Tārgales, Užavas, Vārves, Zūru un Ziru bibliotēka.

„Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” Latvijā veiksmīgi darbojas jau kopš 2001. gada, bet kopš 2007. gada tā ir pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Programma ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva. Tās mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas, kā arī sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši, bet no 2012. gada – arī pieaugušie.

Vairāk informācijas www.lasamkoks.lv.

Informāciju sagatavoja: