Lasītāji uzzina vairāk par elektronisko pakalpojumu iespējām

biblioteka-datubazes

Akcijā “Dienas bez rindām”, kurā iesaistījās arī Ventspils bibliotēkas, 268 bibliotēku apmeklētāji uzzināja vairāk par dažādu, tai skaitā arī bibliotēkas piedāvāto, elektronisko pakalpojumu iespējām.

Kampaņa norisinājās no 30. septembra līdz 4. oktobrim, kad visā Latvijā bija iespējams saņemt konsultācijas par dažādiem e-pakalpojumiem un to lietošanu. Ventspils bibliotēka iesaistījās kampaņā, informējot lasītājus par autorizācijas rīkiem, kas ļauj daļu no bibliotēkā abonētajām datubāzēm lietot no mājām, kā arī par iespēju pagarināt un rezervēt grāmatas attālināti. Pilsētas  bibliotēkās sniegtas konsultācijas arī par portāla “Latvija.lv” izmantošanu saziņai ar valsts un pašvaldības iestādēm.

Sākt lietot bibliotēkas pakalpojumus attālināti ir ērti un vienkārši! Lai saņemtu autorizācijas rīkus (lietotājvārdu un paroli), aicinām vērsties pie bibliotekāra, kurš pamācīs, kā lietot datubāzes, izsniegs autorizācijas rīkus, kā arī pastāstīs, kā pagarināt un rezervēt grāmatas attālināti, neierodoties bibliotēkā.

Pateicoties publisko bibliotēku attīstības projektam “Trešais tēva dēls”, reģistrētajiem pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem ir iespēja bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē – e-grāmatu bibliotēkā www.3td.lv. Tajā iespējams lasīt arī aktuālās grāmatas, kas bibliotēkā konkrētajā brīdī var nebūt pieejamas. Piemēram, e-grāmatu bibliotēkā iespējams lasīt arī pirms vairākiem gadiem izdoto Jāņa Joņeva romānu “Jelgava 94”, kas otro popularitātes vilni piedzīvo pašlaik, līdz ar filmas “Jelgava 94” nonākšanu uz lielajiem ekrāniem. Ventspils pilsētas bibliotēkās šīs grāmatas eksemplāri pašlaik nav pieejami, jo ir izsniegti lasītājiem uz mājām vai rezervēti, taču minēto romānu ir iespējams lasīt e-grāmatu bibliotēkā.

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.