Lasītākās grāmatas Ventspils bibliotēkā 2020. gadā

IMG_9676

Ventspils bibliotēka ielūkojas 2020. gada grāmatu, mūzikas disku, filmu un spēļu topā, lai uzzinātu, ko lasītāji visvairāk lasījuši, klausījušies un skatījušies 2020. gadā.

Visvairāk lasītākā ārzemju daiļliteratūras grāmata 2020. gadā Ventspils bibliotēkā bija Kamillas Lekbergas detektīvromāns “Ragana”, latviešu daiļliteratūrā – Daces Rukšānes romāns “Krieva āda”, bet bērnu grāmatu topa augšgalā ierindojusies Annas Ļenasas grāmata “Krāsu mošķis”.

Katras Ventspils bibliotēkas struktūrvienības lasītāko grāmatu topa pirmajās vietā ierindojušās šādas grāmatas: Galvenajā bibliotēkā un Ventspils Augstskolas bibliotēkā – Kamillas Lekbergas detektīvromāns “Ragana”, Pārventas bibliotēkā Людмила Мартова “Когда исчезнет эхо”, Gāliņciema bibliotēkā – Lūsindas Railijas romāns “Taureņu istaba” un Medicīnas bibliotēkā Tabeas Bahas romāns “Kamēliju salas sievietes”.

Savukārt no latviešu daiļliteratūras vislasītākā grāmata Galvenajā, Gāliņciema un Ventspils Augstskolas bibliotēkā bijusi Daces Rukšānes romāns “Krieva āda”, Pārventas bibliotēkā – Gunitas Krilovas romāns “Driftā tikai lēdijas”, bet Medicīnas bibliotēkā Daces Judinas romāns “Dēls”.

Bērnu bibliotēkā lasītākā ārzemju autora grāmata bijusi Kristīnas Olsones “Ērgļuklints noslēpums”, savukārt no latviešu autoru darbiem – Ineses Zanderes “Bērns, kas neiekrita”. Pārventas bibliotēkā pirmajā vietā no ārzemju daiļliteratūras grāmatām bijusi Marjusa Marcinkeviča “Svizis”, latviešu – Ineses Zanderes “Lupatiņu rīts”. Gāliņciema bibliotēkā attiecīgi pirmajā vietā Annas Ļenasas “Krāsu mošķis”, latviešu daiļliteratūrā – Juris Zvirgzdiņš “Rasas vasara”.

Aicinām ielūkoties lasītāko grāmatu TOP3 katrā no Ventspils bibliotēkas struktūrvienībām.

Ventspils bibliotēkas struktūrvienībā Mūzikas bibliotēkā īpaši populāra jaunāko skolēnu vidū bijusi Ivetas Brikmanes “Septiņi stāsti par notiņām”, bet jaunieši ar interesei lasa mūziķu biogrāfijas, klausās vinila plates, kas šobrīd ir modē. Aktīvi, protams, tiek izmantoti arī dažādi nošu materiāli.

No periodikas lasītāko žurnālu augšgalā Ventspils bibliotēkā bijuši „Ieva”, “Ievas Stāsti” un “Ir”.

Bibliotēkas apmeklētāji bijuši arī čakli filmu skatītāji un mūzikas klausītāji. Visskatītākā filma bijusi “Продолжение следует”, bet no latviešu filmām “Bille”, savukārt skatītākā animācijas filma bērniem “Maša un Lācis. Skaistums – briesmīgs spēks”. Mūzikā pirmajā vietā ierindojas Maestro Raimonda Paula “Rudens Rīga”.

Protams, jāpiemin arī galda spēles, kuras Ventspils bibliotēkā ir lielā klāstā. Spēlētākās bijušas “Pigasu”, “Doubble” un “Halli Cups”.

Informāciju sagatavoja:
Līga Arāja