Literāro darbu konkurss “Ventspils lasa”

IMG_3391

Šogad Ventspils bibliotēka atzīmē savu simtgadi. Par godu šim nozīmīgajam notikumam un Ventspils 730. dzimšanas dienai, Ventspils bibliotēka izsludina literāro darbu konkursu “Ventspils lasa ”.

Pirms 100 gadiem, 1920.gada 9.martā, tika atvērta Ventspils pilsētas bibliotēka. Pilsētā šajā laikā bija nedaudz vairāk kā 8000 iedzīvotāju, bet bibliotēkas pirmajā darbības gadā lasītājiem tika izsniegtas 4200 grāmatas. Tas apliecina ka ventspilnieki ir bijuši lieli grāmatu draugi un  lasītāji, bet mūsu novada rakstnieks Herberts Dorbe ir atzinis, ka “…tuvākais ceļš uz grāmatu – publiska bibliotēka, jo ne katram iespējams sagādāt sev personīgu grāmatu krājumu.”  

Ventspils bibliotēka savos simts pastāvēšanas gados vairākām paaudzēm ir bijusi šis ceļš, kas ieved lasītāju grāmatu pasaulē, ļaujot gan sapņot, gan izzināt, gan bagātināties.

Konkursa “Ventspils lasa” mērķis ir aicināt autorus, izmantojot jebkuru literatūras žanru,  izteikt  savas sajūtas un personīgos stāstus par grāmatām un to lasīšanu. Iespējams, ka kādam tā ir bērnībā lasīta, bet kādam citam – nesen iepazīta, bezgala aizraujoša grāmata.

Darbu iesniegšanas termiņš ir  24.jūlijs. Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties šeit.

Konkursā iesniegtos darbus vērtēs komisija, kuras sastāvā darbosies Ventspils bibliotēkas, laikraksta “Ventas Balss”, Ventspils muzeja, Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils Augstskolas pārstāvji.

Labāko darbu autori saņems balvas. Konkursa uzvarētājus apbalvos Pilsētas svētkos 1.augustā Rātslaukumā.

Konkursa darbi tiks ievietoti Ventspils bibliotēkas tīmekļa vietnē www.biblioteka.ventspils.lv , uzvarētāju darbi – publicēti laikrakstā “Ventas Balss”.

 

Sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils bibliotēkas
direktores vietniece
tālr. 63623231
vija.basko@ventspils.lv

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.