Mēneša jubilāri: Anna Dagda

DagdaAnna

22.janvārī apritēja 105 gadi, kopš dzimusi dzejniece Anna Dagda. Galvenās bibliotēkas Novadpētniecības sektorā līdz 31.janvārim skatāma dzejnieces daiļradei veltīta izstāde.

Anna Dagda (īstajā vārdā Olga Taube) dzimusi 1915.gada 22.janvārī Aizputē, bet kopš 1921. gada dzīvoja Ventspilī, šeit beigusi pamatskolu un vidusskolu. No 1931. gada dzīvojusi Rīgā, kur studēja Latvijas Universitātes Baltu filoloģijas fakultātē un līdztekus studijām strādāja par arhivāri, mašīnrakstītāju un korektori apgādā “Valters un Rapa”. 1944. gadā Dagda devās trimdā uz Zviedriju.

1950. gadā iznāca Annas Dagdas dzejoļu krājums “Līdzības”, kas kļuva par vienīgo viņas dzīves laikā izdoto grāmatu. Īsi pēc viņas nāves – 1996. gada septembrī – krājumu atkārtoti izdeva Rīgā. Iznākuši arī Annas Dagdas “Raksti” divos sējumos. Dzejniece mirusi 1996. gada 27. februārī Stokholmā.

2015.gada 23.janvārī Ventspils Galvenajā bibliotēkā notika Annas Dagdas simtgadei veltīta konference, kurā ar saviem lasījumiem par dzejnieces daiļradi piedalījās pazīstami literatūrzinātnieki.

Aicinām iepazīties ar literāta daiļradi un meklēt informāciju Ventspils reģiona kopkataloga datubāzēs!

 

 

 

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.
Tālr.: 63623231
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook