Mēneša jubilāri: Ilona Balode-Ūdre

IMG_3620

Galvenās bibliotēkas Novadpētniecības sektorā aicinām iepazīt šā mēneša jubilāres aktrises, mūziķes un rakstnieces Ilonas Balodes-Ūdres radošo veikumu!

Ilonas Balode-Ūdre uzaugusi Ventspilī, beigusi Latvijas Kultūras akadēmiju, strādājusi Dailes teātrī, bijusi soliste grupās “Abstinence” un “Ūdris & Balode”. Kopā ar dzīvesbiedru Rolandu Ūdri apceļojusi Eiropu un Āziju, kā iespaidā tapis autobiogrāfiskais romāns “Rīga – Pekina jeb ceļošana un izdzīvošana ne-sezonā”.  Grāmata ātri vien iekļuva pirktāko grāmatu augšgalā. Konkursā “Latvijas Literatūras gada balva 2012” tā pretendēja uz balvu “Spilgtākā debija”. Raksturojot grāmatā ietvertos ceļojuma iespaidus, literatūzinātniece Ieva Kolmane uzsvēra, ka grāmata  “liek gan paturēt prātā rakstītāju, gan gaidīt to, ko Balode mums sarūpēs priekšdienām”.

Šobrīd Ilona kopā ar ģimeni – vīru un dēliņu Bārtu dzīvo Ventspilī, savās dzimtajās mājās. Neskatoties uz pārbaudījumiem un grūtībām, kas kļuvuši par viņas ikdienu, rūpējoties par vīru, satiksmes negadījumā smagi cietušo mūziķi Rolandu Balodi-Ūdri, Ilona raksta jaunu grāmatu, kas būs dokumentāls stāsts par viņiem abiem.

Aicinām iepazīties ar Ilonas Balodes-Ūdres daiļradi un meklēt informāciju Ventspils reģiona kopkataloga datubāzēs!

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.