Mēneša jubilāri: Laimdota Junkara

Junkara

Suminām janvārī dzimušos literātus un māksliniekus – mūsu novadniekus – un aicinām iepazīties ar viņu radošo veikumu izstādē, kas skatāma Galvenās bibliotēkas 2.stāvā!

1951.gada 6.janvārī Rīgā dzimusi gleznotāja, pedagoģe, novadpētniece, vairāku grāmatu autore un sastādītāja Laimdota Junkara.

1979.gadā L. Junkara beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu, bet 2002.gadā ieguvusi maģistra grādu mākslā. Māksliniece piedalās izstādēs no 1978. gada, bet kopš 1986.gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Junkara ir arī mākslas publikāciju autore. No 1973. līdz 1979.gadam viņa strādājusi Rakstniecības muzejā.

Māksliniece no 1979. gada dzīvo Ugālē. Viņa vada Ugāles mākslas studiju, bet no 1985. līdz 2017.gadam strādājusi par mākslas un kultūras vēstures pedagoģi. Sarakstījusi vairākas grāmatas par Ugāles un Piltenes pagastu vēsturi.

Laimdota Junkara ir Ventspils mākslinieku grupas dalībniece. Rakstījusi par Ventspils mākslas dzīvi un organizējusi vairākus mākslas pasākumus Ventspilī.

Aicinām iepazīties ar Laimdotas Junkaras daiļradi un meklēt informāciju Ventspils reģiona kopkataloga datubāzēs!

 

 

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.
Tālr.: 63623231
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook