MĪKAELS NIEMI “KĀ NOMEDĪT LĀCI”

KANMEDITLACI
Nobalso!

Ir 1852. gada vasara, Kengisas ciems atrodas pašos Zviedrijas ziemeļos, un jaunais Jusi ir aizbēdzis no savām mājām, kurās valda cietsirdība un bads. Viņš kļūst par uzticīgu harismātiskā prāvesta Larsa Levi Lestadiusa mācekli. Lestadiuss ir arī aizrautīgs botāniķis – viņš māca Jusi visu par dabu un augiem, kā arī lasīt un rakstīt, mīlēt un cienīt Dievu. Lestadiusa kaismīgie svētdienas sprediķi sniedz pestīšanu zemniekiem un viņu kalpiem, bet rada nepatiku vietējo kungu aprindās, kuru ienākumi mazinās, ļaudīm izvēloties atturību.

Kādu dienu mežā pazūd kalpone, drīz nozūd vēl viena. Kad pirmā tiek atrasta mirusi, bet otra – smagi savainota, vietējie tur aizdomās apkārtnē klaiņojošu asinskāru lāci, un tiek izziņota atlīdzība par tā nogalināšanu. Tomēr Lestadiuss, izmantojot zināšanas un izmeklētāja talantu, uziet pēdas, kas norāda uz daudz bīstamāku slepkavu, tādējādi neviļus apdraudot gan sevi, gan citus.

“Šī grāmata ir īsts meistardarbs! Leģendārais Lestadiuss kļūst par sava laika Šerloku Holmsu šajā apbrīnojamajā vēsturiskajā kriminālromānā… Mīkaels Niemi uzbur ainas, smakas, skaņas, noskaņu un tēlus, kas pārvērš grāmatas lasīšanu par aizraujošu piedzīvojumu.”
Dagbladet, Zviedrija

Mīkaels Niemi ir godalgots zviedru rakstnieks, prozas, dzejas un lugu autors. Romāns “Kā nomedīt lāci” ir tulkots vairāk nekā divdesmit valodās, un 2021. gadā tas ieguvis “Petrona Award” balvu – tā tiek piešķirta gada labākajam skandināvu kriminālromānam, kas izdots angļu valodā.

No zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa.

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.