Muzikālo sarunu klubā Rihards Dubra par “L’Arpeggiata”

Baroks

Ceturtdien, 9. novembrī, plkst. 18.00 Mūzikas bibliotēkā notiks Muzikālo sarunu kluba otrā tikšanās. Sarunas tēma “L’Arpeggiata – akadēmiski un smieklīgi” un to vadīs komponists Rihards Dubra.

Arī šajā reizē izzināsim baroka laika mūzikas skanējumu un interpretāciju mūsdienās. L’Arpeggiata ir Kristīnas Pluharas (Christina Pluhar ) vadīta Eiropas senās mūzikas grupa, kuru viņa dibināja 2000. gadā. Grupas uzmanības centrā ir franču, angļu un īpaši itāļu 17. gadsimta mūzika. L’Arpeggiata pēta sastapšanās punktus starp mūziku, dziesmu un citām baroka laikmeta mākslas izpausmēm, piemēram, deju un teātri. Tā ik pa laikam dodas ārpus stilu un žanru robežā, sajaucot baroka laika mūziku  ar džezu un tradicionālo  tautas mūziku. Mūziķi, darbojoties akadēmiskās mūzikas tradīcijā, prot raisīt smaidu klausītājos.

Esam pārliecināti, ka L’Arpeggiata daudziem būs jaunatklājums, bet Riharda Dubras gaume mūzikas fragmentu atlasē un komentāri jau pavasarī raisīja sajūsminātus klausītāju komentārus: “Bija sajūta, ka pārceļos citā pasaulē!” , “Esmu tik apgarots!” , “Varētu klausīties vēl un vēl!” , “Tas bija pārpasaulīgi!”

Atgādinām, ka baroka mūzikas laiks ir 17. gs. Šajā laikā tika izveidota mūzikas nošu sistēma, kas tiek izmantota joprojām. Galvenais notikums baroka laika mūzikā ir instrumentālās mūzikas straujā attīstība. Galvenie komponisti ir Georgs Frīdrihs Hendelis, Johans Sebastians Bahs. Raksturīgi žanri – divdaļīgs cikls, senās svītas, garīgās kantātes. Tika radīti skatuves žanri – opera un balets.

Pasākums apmeklētājiem ir bez maksas.

Vairāk informācijas:
Inga Aulmane
Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja
tālr. 22030871
inga.aulmane@ventspils.lv

30.10.2023.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook