Mūzikas bibliotēkas jubilejā mācīs spēlēt kokli

untitled-12

Sestdien, 10. oktobrī, no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 ar koklēšanas vienas dienas nometni “Kurzeme koklē Ventspilī!” tiks atzīmēta Ventspils Mūzikas bibliotēkas gada jubileja un pieskandināta koncertzāle “Latvija”.

Apgūt etnogrāfiskās kokles spēli palīdzēs Ansis Jansons un Zane Sniķere no kokles spēles studijas “Kokļu Mežs”. Priecāsimies satikt ikvienu, bet jo īpaši – katru, kuram šī varētu būt pirmā reize, kad paņemt rokā koklīti… Droši piesakies – koklītes spēlēšanai sagādāsim! Īpaši aicinām bērnus un jauniešus.

Ansim un Zanei ir liela pieredze muzicēšanā, viņu vadībā mūzikas radīšanu ir piedzīvojuši jau vairāki simti cilvēku. Mācoties būs iespējams iepazīt un apgūt jaunas tautas dziesmas, savas emocijas pārvērst mūzikā.  Tā kā koklēšana prasa pilnīgu pievēršanos instrumentam, tā ļauj “atslēgties” no ikdienas darbiem un skrējiena! Mācīsimies koklēt, runāsim par koklēm un koklēšanu, klausīsimies kā muzicē Ansis un Zane, un pavisam noteikti spēlēsim un dziedāsim visi kopā.

Ansis Jansons ir koklētājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas nodaļas absolvents. Grupu “Dārdi” un “Bezgalībieši” dalībnieks. Kokles spēles studijas “Kokļu mežs” dibinātājs.

Zane Sniķere  ir etno kokļu kopas vadītāja, pārvada koncertkokles un etnogrāfiskās kokles spēli, strādā Cēsu Jaunajā skolā, studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, šobrīd studē pedagoģiju Latvijas Universitātē.

Dalība pasākumā ir BEZ MAKSAS. Pusdienas zupu un Ventspils Mūzikas bibliotēkas gada jubilejas kūku sagādāsim!

Dalību vari pieteikt rakstot facebook.com/muzikasbiblioteka, e-pastā muz.bibl@ventspils.lv vai pa tālr. 22030871 ( Inga)

Sky Photography Exhibit Poster

Vairāk informācijas: