Mūzikas bibliotēkas viesis – pianists Fancis Gaiļus

1 (1)

Pirmdien, 25. novembrī, Mūzikas bibliotēkā sarunu cikla “Mana Mūzikas bibliotēka” viesis būs Francis Gaiļus – pianists, koncertmeistars, diriģents un šobrīd arī Ventspils Mūzikas vidusskolas skolotājs.

Francis Gaiļus kopš 2018. gada var saukt sevi par ventspilnieku. Pēc daudziem Vācijā nodzīvotiem un brīvmākslinieka statusā pavadītiem gadiem, tagad kopā ar dzīvesbiedri sanu Villerušu ir atgriezies uz dzīvi Latvijā. Viņu lielā mīlestība uz klavierspēli un vācu komponista Brāmsa daiļradi ir ienesusi Ventspils kultūras dzīvē jaunas krāsas. Francis Gaiļus ir biežs Mūzikas bibliotēkas Audiovizuālās telpas apmeklētājs, lai vērstu audzēkņu  uzmanību interpretācijas dažādībai.

Mākslinieks mācījies Liepājas mūzikas skolā un Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas (tagad Latvijas Mūzikas akadēmijas) profesora Arņa Zandmaņa klavieru klasē, studējis studējis Brēmenes Mākslu augstskolā (Hochschule für Künste Bremen) Vācijā profesora Martina Fišera – Dīskaua (Martin Fischer-Dieskau) simfoniskā orķestra diriģēšanas klasē, iegūstot diriģenta kvalifikāciju. Strādājis par koncertmeistaru Latvijas Valsts Nacionālajā Operas un baleta teātrī, Vircburgas pilsētas teātrī  Vācijā (1998. – 2008.gads) un dažādu muzikālo projektu ietvaros Anglijā, Holandē, Dānijā. Kā diriģents Liepājā iestudējis K.V.Gluka (Gluck) operu „Orfejs un Eiridike” (1997.) Kopš 2004.gada uzstājas klavieru duetā kopā ar dzīvesbiedri Sanu Villerušu, piedaloties starptautiskajos konkursos Oslo (Norvēģija) un Vālbergā (Francija).

Cikla “Mana Mūzikas bibliotēka” sarunas notiek reizi mēnesī. To dalībnieki ir dažādu profesiju un vecuma ventspilnieki vai ar to saistīti cilvēki. Mūzikas bibliotēkas sarunu ciklā skan dažāda stila mūzika, ko nosaka aicinātā viesa simpātijas.

Vairāk informācijas:
Inga Aulmane