MŪZIKAS JAUNUMI

ELEKTRONISKĀ GRĀMATA

Bill Gibson. The Ultimate Live Sound Operator’s Handbook

Rowman & Littlefield, 2020

The third edition of The Ultimate Live Sound Operator’s Handbook offers new sections on digital concepts, wireless considerations, digital mixers, modern digital snakes, routing schemes, block diagrams, signal paths, plug-ins for live sound, and more. Any live act must sound great to be well received by today’s increasingly demanding audiences. If you’re a sound operator, teacher, musician, or even a music fan who is interested in becoming a sound operator, you know that regardless of the musical genre or venue, high-quality audio is mandatory for an artist or band’s success. This book shows you how to improve your audio skills, including how to build great sounds that form a professional-sounding mix.

Caroline Haigh, John Dunkerley, Mark Rogers. Classical Recording

Focal Press, 2021

Classical Recording: A Practical Guide in the Decca Traditionis the authoritative guide to all aspects of recording acoustic classical music. Offering detailed descriptions, diagrams, and photographs of fundamental recording techniques such as the Decca tree, this book offers a comprehensive overview of the essential skills involved in successfully producing a classical recording. Written by engineers with years of experience working for Decca and Abbey Road Studios and as freelancers, Classical Recording equips the student, the interested amateur, and the practising professional with the required knowledge andconfidenceto tackle everything from solo piano to opera.

GRĀMATAS

Daina Samta. Bēthovens un Sigulda

Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība, 2018

Grāmata “Bēthovens un Sigulda” vēsta par Siguldai nozīmīgo grāfu fon Braunu dzimtas dzīvi un tās likteņiem 18.–19. gadsimtā. Izdevums apliecina šīs dzimtas tiešo saikni ar Ludvigu van Bēthovenu. Muzikoloģe Daina Samta, pētot Bēthovena biogrāfiju, īpaši viņa dzīves Vīnes periodu, nonāca pie muzikālas bagātības, atklājot daudzus Bēthovena darbus, kuri veltīti Braunam un viņa sievai. Ģeniālais komponists tieši Johanu fon Braunu skaņdarba veltījumā nosaucis par savas mūzas pirmo atbalstītāju un veltīja viņam 13 skaņdarbus.

KATALOGĀ

Indra Imbovica sadarbībā ar Aiju Engelmani. Vējā dzimusī: ar sirdi uz delnas, ar saknēm smiltīs. Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolai – 100

Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs sadarbībā ar PIKC – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, 2022

Šajā grāmatā dots ieskats, kā veidojies sociāli ekonomiskais fons mūzikas dzīvei mūsu Baltijas jūras piekrastē, kur kopš 1253. gadā vēstures dokumentos pirmo reizi fiksēts Līvas vārds. Kas bija tie stimuli, kas sekmēja kultūras attīstību vēlākajā Liepājas pilsētā? Kāda nozīme bija 1881. gadā dibinātajai Baltijas reģionā pirmajai filharmonijai, 1922. gadā dibinātajai Tautas konservatorijai un tās mantiniecei – Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolai?

NOTIS

Laura Polence. Dziesmas bērniem 2

Ausma Media, 2023

Šī ir jau otrā bērnu dziesmu grāmata, kurā apkopotas Latvijas bērnu iemīļoto raidījumu “Tutas lietas” un “Ukulele” dziesmu notis un vārdi, un tā būs lielisks palīgs ikvienam, kas vēlas iepazīt krāšņo mūzikas pasauli. Grāmatā iekļauto dziesmu vārdus sarakstījuši literāti: Kārlis Vērdiņš, Edvards Kuks, Ivars Šteinbergs, Elizabete Lukšo-Ražinska, Jana Egle un Inga Mastiņa. Grāmatā atrodams QR kods, kas aizved uz tīmeklī izveidotu īpašu izlasi ar visu 26 grāmatā iekļauto dziesmu karaoke versijām, kuras var izmantot kā pavadījumu balsij, ja pie rokas nav neviena mūzikas instrumenta.

CD

Klavieru dueti. Latviešu komponistu skaņdarbi no klasikas līdz mūsdienām

Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” atbalsta biedrība, 2019

Simfoniskais tēlojums orķestrim, autora pārlikums klavierēm četrrocīgi / Alfrēds Kalniņš (9:37) — Zilo ezeru zemē. Mana dzimtene jaukā (3:51) ; Draudzības valsis / Arvīds Žilinskis (3:21) — Brīvas variācijas par latviešu tautas dziesmu melodijām / Asna Andžāne (3:07) — Muzete, divām klavierēm / Armands Mihailovs (4:06) — Migla, migla ielejās (4:32) ; Kur, ozol, tu izaugi ((3:52) ; Melnās uzacis (4:53) ; Ai, aiz birzes zaļās (2:53) ; Nejautā (3:52) ; Dziļā aka (2:50) ; Bitīte dūcējiņa (2:38) ; Ja paņemtu es bandūru (5:38) : ukraiņu tautas dziesmu apdare ; Valsis-reminiscence (2:36) ; Kas dimd, kas rīb : latviešu tautas dziesmas apdare / Romualds Jermaks (1:55) — Balāde, divām klavierēm un ērģelēm / Jēkabs Mediņš (6:28).