Mūzikas jaunumi II

Mūzikas jaunumi

MŪZIKAS BIBLIOTĒKA, LIELAIS LAUKUMS 1

GRĀMATA

Kantāte “Dievs, Tava zeme deg”

Latvijas Okupācijas muzeja biedrība, 2023

Svētku noskaņās Dziesmu un deju svētku 150. jubilejas gaidās, atzīmējot 80 gadus kopš kantātes “Dievs, Tava zeme deg” tapšanas, Latvijas Okupācijas muzejs ir izdevis informatīvo izdevumu – burtnīcu “Dievs, Tava zeme deg”. Burtnīcas satura centrā ir Lūcija Garūta un Andrejs Eglītis, kā arī Kantātes izpildītāji: Teodora Reitera koris, solisti Mariss Vētra un Ādolfs Kaktiņš, atgādinot viņu dzīves gājumu un māksliniecisko pienesumu. Pētniecības gaitā ir izzinātas šo un vēl citu personu piemiņas vietas Latvijā un ārpus tās.

Katalogā

NOVADPĒTNIECĪBAS SEKTORS, AKMEŅU IELA 2

GRĀMATA

Baiba Šuvcāne. Gaist līvu dziesma debesīs. Lībiešu dziesmas ansamblis “Līvlist” Valdas Marijas Šuvcānes dienasgrāmatu pierakstos

Latvijas Mediji, 2023

Rīgas lībiešu ansamblis “Līvlist” jau pusgadsimtu kopj un popularizē lībiešu muzikālo mantojumu un valodu. Būdams viena no svarīgākajām vērtībām, kas lībiešiem jaunākajos laikos bijusi, tas kalpoja par garīgo centru lībiešu aktivitātēm laikos, kad pats jēdziens “lībieši” tika izdzēsts no sabiedrības apziņas. Pateicoties “Līvlist” darbībai, lībiešu kultūras un muzikālais mantojums ir dzīvs mūsdienās. Tas ir arī stāsts par lībiešu kopienu daudzu gadu garumā. Darba pamatā ir ansambļa dziedātājas Valdas Marijas Šuvcānes rakstītā dienasgrāmata par ansambļa “Līvlist” gaitām no 1972. līdz 2005. gadam. Plaši izmantoti arī fragmenti no ansambļa dziedātāja Jēkaba Raipuļa piezīmju un atmiņu hronikas “Piecdesmit gadi kopā ar “Līvlist””.

Katalogā